Автоматичне притискне зусилля Fendt Momentum збільшує урожайність кукурудзи на 1 т/га

124

У рамках Fendt Momentum Crop Tour в Україні на полях Житомирщини представники корпорації AGCO провели польову демонстрацію підсумків роботи сівалки Fendt Momentum. Про це повідомляє сайт traktorist.ua.

Навесні для випробування сівалки Fendt Momentum було посіяно 4 демо-ділянки. Поля були поділені на 19 частин, сівба на яких проводилася на глибину від 3,8 см до 8,9 см на швидкості від 9 до 16 км/год з різним притискним зусиллям.

За словами продакт-спеціаліста Fendt & Valtra Сергія Лук’янця, ідея Fendt Momentum Crop Tour полягає у тому, щоб не рекламувати та називати переваги сівалки, а більше говорити про агрономію.

«Навесні ми заклали досліди по глибині та швидкості висіву, а також по притискному зусиллю аби побачити, як дані чинники впливають на врожайність. Ми побачили фактично те, що й очікували. Відхилення на 1,5 см в сторону зменшення глибини на даному полі показало орієнтовну різницю 2,5 т/га. Збільшення глибини висіву впливає не так суттєво. Дослідницьким шляхом виявлено, що зміна швидкості роботи сівалки не впливає на врожайність. Різниця на притискному зусиллі між автоматичним налаштуванням і недостатньому або надлишковому притискному зусиллі складає майже 1 т/га. При автоматичному налаштуванні притискного зусилля розрахункова урожайність склала 14,1 т/га, при надлишковому — 13,3 т/га, при недостатньому — 13,1 т/га. Зважаючи на якісну підготовку поля та гарні показники вологості, маємо вище наведені результати. При меншій якості підготовки поля похибки б були більшими»,- каже Сергій Лук’янець – продакт-спеціаліст Fendt&Valtra.

За словами фахівця оптимальна розрахункова врожайність при висіві на глибину 5 см склала 13,8 т/га, а при 3,8 см — 11,4 т/га.

Генеральний директор компанії «Агроструктура» Михайло Завада, який супроводжував цьогорічний Crop Tour від початку до кінця на всіх ґрунтово-кліматичних зонах, зауважив, що сівалка наразі відповідає основним вимогам виробника: якісний швидкісний посів без компромісів. Якість посіву, розкладка, тримання глибини, швидкість, рівномірність — все було на найвищому рівні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here