Науковці Інституту землеробства НААН готові долучитись до широкого запровадження Глобальної програми ґрунтових лікарів у рамках Global Soil Partnership

163

5 жовтня 2020 року співробітники ННЦ «Інститут землеробства НААН» як установи-співзасновника Українського ґрунтового партнерства, що на національному рівні є представником Глобального ґрунтового партнерства ФАО (Global Soil Partnership), взяли участь у вебінарі, присвяченому запуску Глобальної програми ґрунтових лікарів. Про це йдеться на сайті naas.gov.ua. Вебінар, організований GSP на платформі Zoom, офіційно розпочне Програму, що анонсує новий практичний  внесок у стійке управління ґрунтами на рівні окремих аграрних підприємств. У вебінарі взяли участь більше ніж 380 учасників з Німеччини, Австралії, Британії, Індії, Індонезії, Таїланду, України, Ірану, Філіппін, Колумбії, Бангладеш, Індонезії, Кенії, Бутану, Нігерії та інших країн світу.

Провідні вчені, співробітники та аспіранти ННЦ «Інститут землеробства НААН» заслухали привітання модераторів вебінару та виступи спікерів з актуальними доповідями, що стосувались ролі сільськогосподарських та дорадчих служб у сталому управлінні ґрунтами. Було висвітлено досвід діяльності ґрунтових лікарів на прикладі Таїланду, де така програма функціонує майже 30 років, надаючи ці послуги по принципу ґрунтових фельдшерів. В основній частині Секретаріатом GSP було презентовано Програму «Глобальні лікарі ґрунту», виокремлено цілі, функції та інструменти, що застосовуватимуться для діагностики стану ґрунтів, висвітлено напрями досліджень, актуалізованих запуском Глобальної програми ґрунтових лікарів. Представники GSP продемонстрували розроблений пакет інструментів для тестування властивостей ґрунту та набір інформаційних матеріалів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here