Новий зернозбиральний комбайн CH 7.70 – усе найкраще від двох технологій

629

Компанія «New Holland» у селі Сошників Бориспільського району презентувала зразки нової сільськогосподарської техніки. Її представлення  для представників ЗМІ було побудовано за схемою «від простішого до найскладнішого».

Ми ж підемо іншим шляхом. Розпочнемо з найголовнішої «страви», дуже колоритної – звісно, у технологічному плані. Тим паче, вислухавши ґрунтовну презентацію від Віталія Висоцького, продукт-менеджера New Holland в Україні та Молдові, журналісти не тільки могли побачити в роботі одну з найсучасніших розробок інженерів-конструкторів New Holland у царині зернозбиральних комбайнів, але й відчути себе, нехай і протягом нетривалого часу, справжніми штурманами цього польового лайнера,  та зробити свій внесок у збирання на демонстраційному полі врожаю кукурудзи.

Отже, перед нами новий СН (Crossover Harvesting) агрегат, як його влучно презентує конструкторська думка New Holland, котрий увібрав у себе  все найкраще від двох технологій.

Віталій Висоцький  нагадав, що з 2012 року незмінним лідером на українському ринку продажу нових зернозбиральних комбайнів є саме техніка компанії New Holland. Для прикладу: піковим був 2017-ий рік. Тоді в Україну завезли 1300 нових машин, з яких 600 – під брендом New Holland. Коментарів тут особливих не треба – ринок «голосує» сам, власними коштами. Та навіть показник не зовсім, м’яко кажучи, вдалого в цьому плані 2019-го лише зайвий раз підтверджує лідерство New Holland. Компанії належить 53% ринку.

– Недивним є факт перебування цієї компанії на першому місці, – каже пан Висоцький. – Оскільки корпорація CNH Industrial (CHNI), до якої входить  з-поміж 12 брендів і New Holland, дуже велику увагу приділяє розробці нових технологій, постійному удосконаленню техніки. Успішно працюють 54 науково-дослідницьких центри. Компанія скеровує на інноваційну діяльність щорічно рекордні для себе понад 1млрд доларів.

Два нових комбайни СН прибули до України у серпні цього року з польського Плоцька, де знаходиться один із 66-и заводів компанії CHNI, розташованих по всьому світу. Презентаційні зразки компанія «NewHolland» одразу запустила в роботу. Комбайни працювали в Чернігівській і Житомирській областях.

– Відгуки про комбайни навіть після короткого періоду експлуатації дуже позитивні, – стверджує продукт-менеджер New Holland в Україні та Молдові.

Гібридний зернозбиральний комбайн СН7.70 є уособленням створеної конструкторами New Holland справді абсолютно нової концепції збирання зернових культур. У цій машині компанія-розробник поєднала свою неперевершену двороторну технологію сепарації Twin Rotor з високоефективним молотильним барабаном великого діаметра, котрим оснащуються її зернозбиральні комбайни з барабанно-клавішною молотаркою. До речі, технології Twin Rotor цьогоріч виповнюється 45 років.

Фактично новий СН формує інший сегмент – між барабанно-клавішними комбайнами середнього класу та флагманськими роторними моделями.

Застосування нових розробок дозволяє сміливо говорити про певну технологічну досконалість цієї машини. Двобарабанна система обмолоту з системою регулювання підбарабання Opti-Thresh вдало поєднана з системою сепарації Twin Rotor з двома роторами. Це не тільки покращує виробничі показники роботи комбайну, але й максимально спрощує користування ним.

Серія СН оснащується найбільшим за діаметром молотильним барабаном – 600 мм. Тоді, як у головних конкурентів він складає 450 мм.

Новий СН має найбільшу у своєму сегменті площу сепарації – 2,9х2 (5,8) кв метрів. Це досягається завдяки системі Twin Rotor. Працюють два ротори. Кожен з них має довжину 3454 мм і діаметр 542 мм. Оптимізовано процес сепарації, адже ротори плавно переміщують зернову масу, рівномірно розподіляючи її по всій своїй довжині.

Варто відзначити, що у базову комплектацію СН входить трикаскадна система очищення Triple-Clean. Це дозволяє на 15% підвищити пропускну здатність системи очищення зерна. Конструктори New Holland називають таке технічне рішення простим, але ефективним. У центрі скатної дошки утворений ще один каскад, і в ньому додатковий потік повітря видаляє з маси невіяного зерна значні обсяги полови і посіченої соломи до потрапляння на основні решета.

До переваг цієї техніки належить також модульне підбарабання. Воно значно скорочує час  на переналаштування комбайну під час переходу на іншу культуру. Для цього не треба демонтувати похилу камеру, достатньо вибрати відповідне підбарабання та замінити нижні секції.

Комбайн СН оснащений бункером місткістю понад 9000 літрів. Швидкість розвантаження вражає – 100 літрів на секунду. Тож бункер можна випорожнити лише за 93 секунди. Як зауважив Віталій  Висоцький, конструктори компанії вже працюють над удосконаленням і цих показників. Тож вже найближчим часом слід очікувати  комбайн з бункером ще більшої місткості.

Удосконалене й робоче місце оператора комбайну. Кабіна Harvest Suite класу Deluxe забезпечує високий комфорт роботи в ній. Регульована рульова колонка – зменшених розмірів, що забезпечує максимальну зручність керування агрегатом. Оглядовість покращена – площа засклення кабіни становить 6,3 кв метри. У кабіні тиша, рівень шумності не перевищує 73 дБ (А). Комфортність роботи підвищує навіть використання насичених кольорів в оздобленні кабіни.

Комбайн оснащений також системою автоматичного водіння, яка управляється за допомогою монітора IntelliView. Агрегат, керований нею, рухається з точністю до 1-2 см.

Можна замовити унікальні запатентовані датчики врожайності та вологості. Створені конструкторами New Holland, вони вирізняються точністю та простотою в керуванні. Також комбайн СН можна замовити в комплектації з трьома відеокамерами.

Загалом же найкраще свідчать на користь цього комбайна основні експлуатаційні характеристики. Так, новий СН має:  додаткових 25% до загальної продуктивності роботи порівняно з комбайнами барабанно-клавішного типу; менша на 35% ніж у конкурентів кількість битого зерна; додаткові 15% у пропускній здатності системи очищення зерна (такого показника вдалося досягти завдяки запровадженню тут трикаскадного решітного стану замість двокаскадного).

Віталій Висоцький припускає,
що особливо популярним новий продукт інженерної думки New Holland буде серед великих аграрних підприємств.

Простота, надійність, функціональність

Узагальнимо й всі позитивні характеристики двох інших агрегатів від компанії «NewHolland», які презентував продукт-менеджер компанії New Holland в Україні та Молдові Віталій Каплюк.

Кілька років тому корпорація CNH Industrial придбала  бренд Kongskilde. Це компанія зі 160-річною історією роботи на сільськогосподарському ринку. Такий же досвід вона має у виробництві плугів. Тепер вже під маркою New Holland пропонується клієнтам широкий вибір плугів – від 3-ох до 8-ми корпусних для роботи з тракторами різної потужності – від 55 до 360 к.с. Вони відзначаються надійністю, адже зроблені з високоякісної шведської сталі та мають інші технологічні рішення, котрі сприяють ефективній та довговічній роботі.

Ще один представлений агрегат – обприскувач New Holland, який виробляється у Бразилії. Машина вирізняється простотою, повністю відповідає співвідношенню «ціна/якість». Вона має бак ємністю 3,5 кубів, штанги можуть бути різними – від 27 до 36-ти метрів, кожна з них має 11 секцій. Машина має систему посекційного відключення та в базовій конфігурації обладнана системою автоматичного водіння.

Кліренс складає 1 м 40 см, але вже скоро на ринку з’явиться удосконалена модифікація зі збільшеним кліренсом до 1 м 73 см.

Віталій Каплюк висловив думку, що представлена ним машина буде особливо затребуваною у тих аграрників, хто визрів до відмови у використанні застарілих причіпних машин, і готовий придбати порівняно недорогу, просту у використанні і водночас надійну нову техніку.

Анатолій Гаркуша

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here