Обмеження імпорту добрив в Україну

327

У медійному просторі почала знову форсуватися тема необхідності додаткових обмежень імпорту добрив в Україну.

Про це пише ucab.ua.

У комплекті йде звинувачення Міжвідомчої комісії (МКМТ) щодо її рішення не вживати такі заходи.

Автори посилаються на те, що  Мінекономіки у своїх висновках рекомендувало застосувати обмежуючі заходи, проте МКМТ нібито проігнорувала ці висновки.

Варто нагадати, що саме сумніви щодо об’єктивності висновків Мінекономіки та доцільності введення спецзаходів і стали причиною відтермінування прийняття рішення з цього питання. Зокрема, протягом двох місяців було проведено низку нарад у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, де зацікавлені сторони обговорювали всі «за» і «проти» введення квотування на імпорт добрив.

При цьому навіть представники Міністерства висловлювали розуміння того, що у випадку введення таких заходів ціни на міндобрива для аграріїв суттєво зростуть порівняно до ринкових міжнародних цінових котирувань.

Крім того, ситуація на ринку добрив у 2020 році докорінно змінилася. Про це свідчить низка фактів: з 2019 року суттєво почало зростати виробництво мінеральних добрив в Україні, імпорт добрив в Україну впав у рази, в липні 2019 року було запроваджено ембарго на всі види мінеральних добрив з РФ, а Україна з вересня 2019 і протягом усього 2020 року є нетто експортером мінеральних добрив. Всі ці факти дивним чином не потрапили у початкові звіти Мінекономіки.

Очевидно у своєму рішенні члени МКМТ керувались не лише початковими висновками Мінекономіки, а й врахували додаткові аргументи та обставини, на що мали повне право.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here