Зернове сорго (Sorghum bicolor) формує високі врожаї за несприятливих ґрунтово-кліматичних умов та може ефективно використовуватись для виробництва біопалива

318

Однією з  ефективних та перспективних  культур в умовах України для виробництва  біоетанолу  та твердого палива є зернове сорго, яке можна вирощувати в південних посушливих регіонах України, пише naas.gov.ua.

Зернове сорго (Sorghum bicolor) є високоефективною сільськогосподарською культурою, здатною формувати стабільні високі врожаї навіть за несприятливих ґрунтово-кліматичних умов. Важливою властивістю є те, що сорго за посухо- та солестійкістю займає перше місце серед сільськогосподарських культур у світі. На формування 1 кг сухої речовини сорго витрачає 300 кг води, тоді як кукурудза – 388 кг, пшениця – 515 кг, соняшник – 895 кг. Біологічні особливості цієї культури дозволяють отримувати стабільну врожайність зеленої маси вирощуючи на бідних ґрунтах та солончаках.

Сорго відносять до родини злакових Poaceae або Gramineae. Рід сорго (Sorghum Moench.) об’єднує за різними даними від 34 до 50 видів, серед яких є дикі й культурні, однорічні та багаторічні. В Україні поширені два види культурного сорго: сорго звичайне (S. vulgare Pers.) і сорго трав’янисте, або суданська трава (S. sudanense Pers.). Рід сорго поєднує велику кількість різноманітних сортів і гібридів, які вирощуються в усіх частинах світу і відрізняються один від одного формою волоті, кольором, якістю зерна, висотою і товщиною стебел та періодом дозрівання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here