Через затримки в портах експорт британського м’яса під загрозою

215

Відмова уряду надавати пріоритет свіжому м’ясу в портах ризикує мільйонами втрачених експортних замовлень, попереджає Британська асоціація виробників м’яса BMPA.

Втрати можуть становити 9,6 млрд євро. Це пояснюється тим, що уряд Великобританії відмовився надавати пріоритет свіжим м’ясним продуктам (і більшості свіжих продуктів будь-якої групи) в портах. Це може призвести до псування продукції та розірвання контрактів, повідомляється на сайті meat-inform.

“Наші клієнти в ЄС – великі мережі супермаркетів та компанії, що займаються харчовими продуктами – не стурбовані тим, наскільки хороша чи погана наша митна система, вони просто повинні знати, що ми можемо доставити те, що вони хочуть, вчасно”. Щогодини, коли свіже м’ясо затримується під час транзиту це викликає проблеми в ланцюгу поставок, що знецінює його. Якщо очікуваний термін доставки виходить за межі певного моменту, його потрібно заморозити, що ще більше знецінює м’ясо і перетворює на зовсім інший товар, який не є таким, як вимагають наші клієнти, і який вони можуть придбати з будь-якої точки світу. Якщо експорт свіжого м’яса не матиме пріоритету над такими продуктами, як тостери (які не знецінюються щогодини, коли вони затримуються), це підірве репутацію британської м’ясної галузі та усуне великі конкурентні переваги британських переробників м’яса перед іншими країнами, в яких є можливість своєчасно доставляти свіже охолоджене м’ясо споживачам з ЄС “, – прокоментував Нік Аллен, генеральний директор Британської асоціації м’ясопереробників.

Поточні правила мають приблизно такий вигляд: якщо вантажівка перевозить щось, крім свіжих або живих морепродуктів або добових курчат, їй просто доведеться стати в чергу за іншими вантажівками, які перевозять все, від тостерів до тканин.

“Якщо експорт м’яса буде затриманий, покупці просто почнуть постачати м’ясо з інших місць. Отже, ми закликаємо уряд запровадити поступову систему пріоритетності експортних товарів”, – зазначив пан Аллен.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here