Досягнення української селекції – потужні гібриди кукурудзи від компанії МAIS

555

VI Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка відбувся 12 листопада. Захід проходив на базі відомого господарства ПАП «Агропродсервіс», що знаходиться у селі Настасів під Тернополем.

У перегонах взяли участь 15 провідних насіннєвих компаній, які представили 120 гібридів кукурудзи, та 5 компаній, що представили 35 гібридів цукрового буряка.

У ході чемпіонату на демополі провели збирання кукурудзи, зафіксували фізичну вагу, показники вологості та залікову вагу.

За словами керівництва ПАП «Агропродсервіс», посів і вирощування культур проводилися в однакових умовах, аби мати змогу визначити найкращі гібриди.

З-поміж багатьох інших свої гібриди продемонстрував і український виробник насіння ТОВ АПК “Маїс” (Черкаси), представлений дистриб’ютором «Агро Арена».

Як розповів регіональний директор компанії «Агро Арена» в Західній Україні Тарас Рижак ТОВ «Агро Арена» з 2016 року є офіційним дистриб’ютором компанії «Маїс» і забезпечує основні продажі гібридів кукурудзи сільгосптоваровиробникам України.

– Агропромислова компанія «Маїс» вже майже 30 років є важливим гравцем на аграрному ринку України. Провідним
напрямом діяльності компанії є насінництво. Фахівці «Маїсу» працюють над власною селекцією саме для того, щоб зробити гібриди максимально ефективними в сучасних природно-кліматичних умовах. Завдяки використанню найсучасніших виробничих потужностей, продукція завжди має найкращу якість. А завдяки інвестиціям стало можливим розширення потужностей насіннєвого заводу вдвічі, модернізація селекційного центру.

На Тернопільщині ми працюємо недавно, проте наші гібриди добре відомі в Центральній Україні – там вони користуються великим попитом. Так, на сьогодні майже 15% посівних площ в Україні засівається гібридами від черкаського «Маїсу».

У загальному, компанія «Маїс» виробляє 200 тисяч посівних, минулого року на Тернопільщині ми продали 10 тисяч посівних одиниць української селекції. Тобто, якщо в загальному на Тернопіллі кукурудзою засівається близько 90 тисяч гектарів, то компанія «Маїс» посідає 10 частину ринку. Наразі у Тернопільській області вже є 40 партнерів (приблизно 25% від усіх фермерських господарств), з якими ми тісно та плідно співпрацюємо протягом кількох років, і які нам довіряють. Це і ТОВ «Україна», яким керує Крижовачук Олег Петрович: в його структурі посівів наші гібриди займають близько 50%, і ПОП «Іванівське» під керівництвом знаного і шанованого в Україні аграрія Антона Івановича Білика, який висіває наші гібриди вже протягом 8 років, і агрофірма «Горинь», де вирощують наші гібриди в товарних посівах та інші.

Станом на 12 листопада агровиробники краю вже зарезервували 4 тисячі посівних, бо, як показав минулий рік, пізніше наші гібриди будуть в дефіциті, особливо новинки, адже вони не лише потужні та посухостійкі, а й мають привабливу та конкурентноздатну ціну.

Тож зараз ми розширюємо присутність на Заході України: у Тернопільській, Хмельницькій, Львівській областях працюють представництва компанії, – каже пан Тарас.

Чим особливі наші гібриди

На демополі ПАП «Агропродсервіс» компанія «Маїс» представила 8 гібридів кукурудзи з ФАО від 200 до 380. Найкращі результати показали три нових гібриди, які тільки минулого року з’явилися на ринку, а саме: Аргентум, Твіст і Платинум.

Аргентум (ФАО 250) – простий модифікований, середньоранній гібрид зубоподібного типу зернового напрямку використання. Добре реагує на покращення умов вирощування, характеризується гарною віддачею вологи зерном під час дозрівання. Потенціал врожайності зерна – 110-125 ц/га.

Твіст (ФАО 270) – простий модифікований, середньоранній гібрид зубоподібного типу зернового напрямку використання. Добре реагує на покращення умов вирощування, має добру віддачу вологи зерном під час дозрівання, ремонтантний. Потенціал врожайності зерна – 120-135 ц/га.

Платинум (ФАО 340) – простий міжлінійний, середньостиглий гібрид зернового напрямку використання. Має зубоподібний тип зерна, ремонтантний. Потенціал врожайності зерна – 150-160 ц/га».

– Тарасе, яким був цей рік для виробників насіння?

– Рік, що минає, видався дуже важкий для підприємств, які займаються вирощуванням гібридів. Основні виробники цієї культури зосереджені в Центральній Україні, і сьогодні через посуху  у них дуже складна ситуація.

Посіви ж кукурудзи компанії «Маїс» знаходяться під поливом (5 тисяч гектарів), тому, попри складні погодні умови, нам вдалося виростити насіння для продажу.

Анна Артим

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here