28 тонн сталі. Гігантський плуг «Ольденбург»

197

Неймовірні плуги серії “Мамонт” були створені німецькою компанією Ottomeyer в 50-х роках минулого століття. Основним їх призначенням було прорізання каналів на торфовищах і заболочених ділянках на глибину 180 см.

Справжнім відкриттям цієї серії став гігант “Ольденбург”, побудований в 1960 р. Плуг важив 28 тонн, був шириною 2,5 м і міг обробляти до 2 гектарів землі на день. Для його приводу потрібна була потужність 500 к.с., що призвело до використання в якості тягових машин паровозів, оскільки на той час відповідних дизельних тракторів просто не існувало.

Плуг був побудований за симетричною двосторонньою схемою. Найпотужніші самохідні локомотиви, які здатні перетворювати енергію вугілля в 450-500 к.с., були встановлені на обох кінцях поля і використовували лебідки довжиною до 400 м для переміщення плуга в обидві сторони. Конструкція була досить продуманою, «гігант» був напівгусеничним. Це було зроблено для того, щоб колесо проходило по неораній частини поля, а гусениця – по відвалу. Приклади такого обладнання для рекультивації земель можна знайти донині. В даний час для їх приводу використовують муфти потужних тракторів або бульдозерів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here