Мінекономіки продовжує діалог з органами іноземної сертифікації органічного виробництва

108

3 грудня 2020 року в онлайн режимі відбувся круглий стіл на тему «Інформування щодо вимог до органів органічної сертифікації в Україні», пише Мінекономіки.

Це вже другий захід для органів сертифікації, які працюють в Україні. Проведення круглого столу ініційовано Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та відбулося за підтримки проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства».

У заході взяло участь більше 50 учасників з країн Європи та Південної Америки. Серед них представники 18 органів іноземної сертифікації, які сертифікують органічне виробництво в Україні за іноземними стандартами.

Фахівці Мінекономіки, Держпродспоживслужби та Національного агентства з акредитації України ознайомили учасників із новим законодавством України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, станом його впровадження та правилами акредитації органів сертифікації в Україні і сертифікації органічного виробництва в реаліях українського законодавства. У свою чергу, міжнародні експерти поінформували про оновлення законодавства ЄС у сфері органічного виробництва.

Проведення круглого столу дозволило органам іноземної сертифікації ознайомитися з українським законодавством, яке впроваджується у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

В процесі опитування, проведеного, під час заходу, учасниками надана позитивна оцінка українському законодавству в органічній сфері, що запроваджується. При цьому 10 органів іноземної сертифікації виявили зацікавленість в розширенні своєї діяльності щодо сертифікації органічного виробництва відповідно до вимог українського законодавства.

Мінекономіки має намір і надалі продовжувати діалог із органами сертифікації та іншими учасниками ринку з метою інформування щодо вимог сертифікації органічного виробництва в Україні задля розвитку національного органічного сектору.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here