Туреччина готова до співпраці з Україною у сфері захисту довкілля

121

Про це зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гюльдер під час зустрічі з Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Абрамовським, інформує mepr.gov.ua.

«Стосунки між Туреччиною та Україною зараз у надзвичайній динаміці в усіх сферах. На сьогодні, коли весь світ переживає епідемію COVID-19 наші країни провели два президентські візити. Це підтверджує готовність до стратегічного партнерства як з боку Туреччини, так і з боку України. Наразі ми реалізуємо спільні цікаві проєкти у різних галузях», – зазначив пан Ягмур Ахмет Гюльдер.

Крім того, Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні  запевнив у тому, що Туреччина не визнає та не буде визнавати окупацію українських територій. Подякував Україні за підтримку турецької ініціативи щодо проведення Національного дня озеленення, розповів про позитивний досвід Туреччини у сфері управління відходами та запропонував співробітництво, допомогу та координацію у цій сфері.

Роман Абрамовський, у свою чергу, акцентував на важливості продовження спільної роботи в рамках Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, зацікавленості України у розвитку співробітництва із Туреччиною, обміну досвідом та залученні інвестицій.

«Україна високо оцінює співпрацю з Туреччиною та прагне до її поглиблення. Нам цікавий досвід Туреччини у сфері управління відходами. Зараз ми працюємо над оновленням законодавства для реформування системи управління відходами відповідно до кращих європейських практик. Рамковий законопроєкт № 2207-1 Д вже пройшов перше читання та готується до другого. Документ запровадить ієрархію поводження з відходами та вирішить питання із їх накопиченням», – повідомив Роман Абрамовський.

Про можливі напрямки співробітництва у сфері лісової політики, надрокористування та управління зоною відчуження проінформував перший заступник Міністра Богдан Боруховський.

«Україна високо оцінює спільну діяльність в лісогосподарському секторі та вдячна Генеральному директорату лісового господарства Туреччини за сприяння створення у Харкові лабораторії біологічного захисту лісових насаджень. Ми сподіваємося, що зможемо продовжити та поглибити нашу активну співпрацю та обмін інформацією з питань охорони лісів від пожеж, захисту лісових насаджень від шкідників та хвороб, з питань лісорозведення», – зазначив Богдан Боруховський.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here