AgXeed представив свій роботизований трактор

115

AgXeed — нідерландська компанія, що розробляє комплексні автономні рішення для сільського господарства. Цьогоріч вона розробила робота нового покоління Agbot.

Про це повідомляє aggeek.net, з посиланням на видання Future Farming.

Робот використовує чотирициліндровий дизельний двигун Deutz з водяним охолодженням, що розташований у центрі робота під “капотом”. Потужність двигуна 100 кВт.

У співпраці з компанією Imants, розробники переробили “лопаточку” робота-трактора під електропривід. У нього більше немає центрального редуктора і трансмісії, натомість є великий електродвигун з рідинним охолодженням, який приводить в рух лопатку.

Agbot оснащений GPS та датчиками, а також комп’ютерним зором, що розпізнає рядки та рослини. Щоб привести робота в дію оператору потрібно спочатку обрати поле, налаштувати маршрут на інші параметри на Інтернет-порталі, прокласти лінії AB, тобто стартові та кінцеві положення.

Робот-трактор також може розрахувати оптимальний маршрут для максимально ефективної роботи на полі.

Як агровиробнику працювати з AgXeed Agbot?

Для початку необхідно імпортувати кордони полів, виміряні AgXeed. Потім агровиробник створює план і вибирає вид польової роботи, в якій працюватиме робот-трактор. Для цього використовує симулятор, схожий на Farming Simulator, шукає необхідний Agbot, з яким хочете працювати — для тест-драйву обрали глибокорозпушувач Imants 38WX.

Оператори визначили такі параметри: робоча глибина, висота і норми внесення. Компанія AgXeed встановила на Spider невеликий блок з усіма параметрами для управління.

Після цього обирали спосіб роботи: шлях уздовж рядка (наприклад, для оранки) або маршрут, оптимізований програмним забезпеченням. Після обрали межі поля. Щоб робот стартував, необхідно обрати стартову та кінцеву позиції, бажане перекриття між контурами, кількість проходів. Для завершення планування потрібно надіслати онлайн всю інформацію на Agbot.

У цьому році десять роботів працюватимуть на вибраних європейських фермах, а в 2022 році AgXeed сподівається випустити на ринок попередню серію свого робото-трактора за € 249,5 тис.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here