Топ-10 законопроєктів, прийняття яких очікує аграрна спільнота у 2021 році

132

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» на своєму сайті опублікувала  ключові законопроєкти, розгляд та схвалення яких є важливим для аграрної галузі у цьому році.

Законопроєкт №2289 про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” щодо ввезення пестицидів на митну територію України.  2 грудня 2020 року законопроєкт було прийнято в першому читанні, очікується, що на початку 2021 року він буде прийнятий вцілому. Законопроєкт має відкрити доступ до інноваційних засобів захисту рослин для державних випробувань та наукових досліджень, а через два роки ними зможуть користуватися аграрії. Від прийняття законопроєкту  виграють всі доброчесні виробники засобів захисту рослин, які зможуть надалі працювати над розвитком інновацій в галузі захисту рослин; аграрії, які отримають новітні препарати та матимуть можливість захистити та примножити врожай, а також зменшити витрати; наука, яка отримає можливість проводити державні випробування та наукові дослідження, держава, адже це додаткові фінансові надходження та розвиток науки та найголовніше, екологія, оскільки такі препарати є більш безпечними для навколишнього середовища та відповідно для бджіл.

Законопроєкт № 2194 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Документ прийнято ВРУ в першому читанні, очікується прийняття у другому читанні  і вцілому на початку року. Прийняття законопроєкту забезпечить реалізацію земельної реформи, передасть функції з розпорядження землями територіальним громадам та збільшить надходження до місцевих бюджетів, зменшить бюрократичне навантаження у сфері землеустрою та надасть гарантії реалізації орендарями переважного права на придбання орендованих земель.

Законопроєкт про зрошення. В 2020 році була проведена активна робота профільних міністерств та відомств щодо напрацювання ряду законопроєктів, головною метою яких є реформування управління у сфері зрошення, відновлення та розбудова зрошувальної мережі, державна фінансова підтримка зрошення та передача меліоративних систем нижнього рівня в управління фермерів, які вирощують с/г продукцію та найбільше зацікавлені в поливі. З урахуванням минулорічної катастрофічної ситуації з посухами у південних областях України сподіваємось, що в 2021 році ВРУ прийме весь пакет законів у сфері зрошення.

Законопроєкт № 3131-д про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції. Законопроєкт покликаний створити умови для ліквідації тіньових відносин у використанні земель сільськогосподарського призначення та забезпечити рівно напружене оподаткування доходів, одержуваних від такої землі всіма її власниками та користувачами.

Законопроєкт про консолідацію земель, який матиме на меті створення правової основи для здійснення консолідації земель с/г призначення з метою формування цілісних масивів земель та зниження адміністративних витрат аграріїв на управління земельними ресурсами. Найближчим часом очікується його подання до ВРУ.

Законопроєкт із групи №3680 про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння. Наразі готується до першого читання, планується розгляд в профільному підкомітеті Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Законопроєкт має на меті усунути ряд положень, які ускладнюють проходження експертизи нових сортів рослин. Його прийняття полегшить проходження адміністративних процедур для насіннєвого бізнесу і аграріїв, які плануються займатися насінництвом, що пришвидшить вихід на український ринок нового насіння.

Законопроект №4219 про внесення змін до законодавчих актів України щодо дозвільної системи у сфері господарської діяльності та спрощення доступу на ринки. Наразі готується до першого читання. Даним ЗПУ зокрема передбачається врегулювання питання, щодо переміщення насіння територією України, зокрема вивезення з карантинних зон.

Прийняття ЗПУ зменшить адміністративне навантаження на гравців аграрного ринку (аграріїв, виробників і дистрибюторів насіння) при переміщенні насіння територією України завдяки введенню механізму звітування замість необхідності отримання карантинних сертифікатів майже на всі вантажі, і створює інструмент простежуваності для контролюючих органів.

Законопроєкт № 3012-д  про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних с/г підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю). Прийняття законопроєкту дозволить 40% таких земель законно передати в оренду на земельних торгах, а також забезпечить соціальну справедливість та надасть право на виділення земель працівникам ДП та соціальної сфери.

Законопроєкт про вдосконалення системи агрострахування  в Україні при державній фінансовій підтримці.

Законопроєкт №3318 про ветеринарну медицину та благополуччя тварин, який розроблено з метою системного та комплексного регулювання суспільних відносин щодо захисту здоров’я та забезпечення благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів з урахуванням міжнародних зобов’язань України, зокрема в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here