Чи зможе українська картопля вийти на ринок ЄС?

111

У Державній продспоживслужбі повідомили, що якщо українське картоплярство відповідатиме вимогам міжнародних стандартів ЄС, то підвищиться конкурентоспроможність галузі і збільшиться обсяг експорту картоплі, пише Перший Діловий телеканал.

«Держпродспоживслужба веде активну роботу по відкриттю нових ринків для збуту і просування української вітчизняної продукції будь-якого походження – рослинного, тваринного. Україна є членом міжнародних організацій, що регулюють питання карантину і захисту рослин, що дає нам можливість здійснювати міжнародну торгівлю і ми слідуємо в цьому світовими правилами », – пояснила глава відомства.

Відомо, що ще в травні 2019 року Держпродспоживслужба України отримала лист від представництва України в Європейському Союзі, в якому були вказані рекомендації Єврокомісії для зняття обмежень для української картоплі. Серед основних вимог було:

  • гармонізувати європейське фітосанітарне законодавство в області картоплярства;
  • опанувати механізм встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів.

Крім того, Україні був переданий список з 28 карантинних організмів, які повинні бути відсутніми на полях господарств, які збираються вирощувати продукцію для ЄС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here