У Вінниці відбувся семінар по вдосконаленню технологій висіву та живлення рослин

117

11 лютого у м. Вінниця УКАБ спільно з агенції UCABevent та ASP Group провели семінар, присвячений  вдосконаленню технологій висіву та живлення рослин.

Під час заходу учасники мали змогу ознайомитись  з питаннями вдосконалення технологій посіву та внесення добрив від Precision Planting, всіма азами точного землеробства, зрозуміти як працює цифрова платформа для сільського господарства Climate FieldView, вивчити аспекти застосування техніки BLU-JET та розкрити багато інших практичних питань посіву та живлення рослин.

Precision Planting є провідним постачальником практичних та ефективних технологій точного землеробства. За словами Сергія Демка, регіонального менеджера Precision Planting, найважливішою операцією на полі є саме посів, адже саме під час нього закладається потенціал врожаю, за який аграрії борються протягом усього сезону з допомогою добрив та ЗЗР. Компанія Precision Planting одна з перших, хто сфокусувався на доведенні точності та якості кожного окремого етапу роботи сівалок. Сьогодні це світовий лідер в технологіях для сівалок, на кого рівняються гіганти-виробники с/г техніки. «Комплекс технологій і обладнання Precision Planting призначений для глибокої модернізації сівалок у відповідності сучасним вимогам якісного посіву. В першу чергу це ідеальний вибір для тих, хто використовує старі моделі сівалок від Case IH, AGCO, John Deere, Kinze та Monosem. Але й більш сучасні механічні та вакуумні сівалки точного висіву теж мають значний потенціал модернізації з Precision Planting. Крім того, технології Precision Planting розроблені таким чином, щоб взаємно доповнювати один одного в роботі. Так досягається синергія для отримання максимального сумарного результату».

Точне землеробство – це раціональне використання наявних ресурсів, а не їх економія, – переконаний Бовтачук Сергій, провідний спеціаліст з точного землеробства ТОВ «Центр Інновацій АСП». За словами експерта, шлях до точного землеробства складний та досить тривалий, і бере свій початок із наступних кроків:

  • відбору ґрунтових проб, який може бути зроблений методом сітки або ж зонально;
  • здійснення агрохімічного аналізу ґрунту, який є одним з один із найважливіших засобів оцінки сільськогосподарського потенціалу ґрунту та допомагає складати карти забезпеченості Калієм та Фосфором, карти кислотності та карти забезпеченості Азотом, та інші. Це дасть змогу аграріям оптимізувати витрати на використання добрив у сівозміні та напряму впливати на максимізацію ефективності посіву;
  • використання таких інструментів, як: система паралельного водіння, управління нормою висіву, добрив та ЗЗР, аналіз ґрунту, використання дронів, супутникового та метео- моніторингу;
  • схематичного відображення процесів на полі за допомогою отриманих даних.

Юрій Коваленко, керівник з розвитку бізнесу Climate Corporation, розповів про цифрову платформу для сільського господарства Climate FieldView, яка вже кілька років широко використовується вітчизняними аграріями для збору даних з полів. Завдяки інноваційним цифровим інструментам аграрії можуть збирати розрізнені дані з тракторів, обприскувачів та комбайнів та візуалізувати їх у вигляді мап. «Це допомагає отримувати індивідуальні аналітичні звіти, оптимізувати агрономічні методи та ухвалювати важливі управлінські рішення, які впливають на стабільність сільськогосподарського виробництва», – прокоментував експерт.

Кушнір Олег, спеціаліст відділу техніки ТОВ «Центр Інновацій АСП», поділився з учасниками заходу про аспекти застосування техніки BLU-JET. За словами експерта, добриво повинно розчинятися там, де рослині буде легше його засвоїти: «Доцільною є заробка добрив на глибину залягання основної маси кореневої системи. Для основних культур це від 5-15см.  І в нас для цього є рішення – культиватори підживлювачі BLU-JET 15 серії, які дозволяють розміщення добрив в зоні в близькій до кореневої системи. Культиватори комплектуються двома типами робочих органів: Колтер Super 1200 для міжрядкового внесення, який дає переваги в розміщенні добрив в зоні близькій до коренів та сприяє кращому засвоєнню діючої речовини, , або робочий орган SpikeWheel – ін’єкційне внесення добрив завдяки голкам 6 та 9 см, який дозволяє робити все те що і Колтер, плюс внесення ближче до коренів, виконує функції ротаційної борони та пригнічує розвиток бур’янів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here