В Україні планують побудувати завод, який перетворюватиме залишки відпрацьованих відходів в органічні добрива

237

Останнім часом на сторінках в соціальних мережах проходять обговорення питання щодо створення українсько – німецького підприємства ТзОВ «Борщівська теплова електростанція» з виробництва електроенергії на біопаливі у місті Борщеві.

До Борщівської міської ради  надійшов електронний лист від Німецько-Українського підприємства «БРАУН ІНДАСТРІАЛ ТЕХНОЛОДЖІ»  з пропозицією прийняти участь в інвестиційній програмі компанії «BIT GmbH» (Braun Industrial Technology GmbH (Німеччина), розробленої для територіальних громад України і саме в міській раді знаходяться аплікаційні матеріали та характеристика об’єкту. Представники компанії взяли участь в сесійному засіданні та надали вичерпні відповіді усім зацікавленим особам.

  • Вартість будівництва 180000000,0 грн., (з них 70% донор – 30 % міська рада).
  • Земля під об’єктом перебуватиме в оренді (земельний податок надходитиме в міський бюджет).
  • Потужність підприємства 1,5 МВт.
  • Інвестор роздасть по 2 сміттєвих контейнери на кожен двір в кожен населений пункт громади та організує процес збору ТПВ.
  • Підприємство сортуватиме звезені відходи та перероблятиме відходи тваринництва, рослинництва, харчові та кулінарні відходи, активний мул очисних споруд, садові та паркові відходи, відходи лісової та деревообробної промисловості, медичні та ветеринарні відходи.

      Технологічний цикл

  1. Відходи, зібрані з території населених пунктів тільки Борщівської громади спочатку потрапляють на комплекс по прийому, сортуванню і підготовці відходів, що біологічно розкладаються, на даному етапі вони сортуватимуться за видами (органічні, пластик, метал, скло, папір тощо).
  2. Біогазова електрична станція: в центрі станції біореактор, в якому утворюється біогаз, який надалі пройде очистку та за рахунок технологічного процесу і генератора перетвориться в електроенергію та теплову енергію.
  3. Цех виробництва органічних добрив перетворює залишки відпрацьованих відходів в органічні добрива, які будуть реалізовані на ринку України та за її межами.

Отже, проаналізувавши весь технологічний процес роботи підприємства, можна зробити висновок, що дана інвестиційна програма компанії «BIT GmbH» (Braun Industrial Technology GmbH (Німеччина) варта уваги. На території України планується створення 70 аналогічних підприємств, оскільки наразі ця технологія переробки відходів є найбільш досконалою в Європі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here