40 коней для приводу першого комбайна

181

Зрізування , обмолот, віяння – поєднання цих трьох операцій  привело до винаходу зернозбирального комбайна. Комбайн вважається одним із найважливіших винаходів у сільському господарстві, адже він значно пришвидшив процес збирання врожаю.

Історія комбайнобудування почалася у 1826 році,  тоді  шотландець Патрік Белл спроєктував машину, яка зрізала колоски за принципом ножиць  та приводилась в рух за допомогою двох коней, проте цей винахід так і не був запатентований.

Першим комбайном, який почав працювати на полі, став винахід Хайрама Мура та Джона Хаскалла з округу Каламазу, штат Мічиган, його випробували наприкінці 1830-х років, пересування комбайна по полю здійснювалося, головним чином, кіньми і мулами, яких було потрібно до 40 голів,  У 1854 році цей комбайн працював в Каліфорнії і прибрав 600 акрів (бл. 240 га). До 1867 р. роботи з конструювання і створення комбайнів проводилися переважно в східних штатах США.

Наприкінці 1880-х років каліфорнійський фермер Джордж Стоктон Беррі вперше інтегрував комбайн з паровою машиною, це значно збільшило потужність комбайна. По всьому світу працьовиті фермери-винахідники продовжували удосконалювати процес збирання врожаю. В Австралії винахідник Джон Рідлі спроєктував успішний комбайн із функцією очистки зерна.  Ще один австралійський винахідник Х’ю Віктор Маккей, вдосконалив процес і винайшов комбайн з унікальною конструкцією у 1885 році, за один день ця машина була здатна обмолотити до 40,5 га. Перевершити її за питомими витратами ні у кого не виходило.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here