Аграрії мають використовувати лише біологічні препарати біля заповідників – Голова Держпродспоживслужби

47

Широке використання біологічних препаратів для боротьби із гризунами біля заповідників може допомогти у захисті довкілля, збереженні тварин і птахів.

Під час круглого столу, зокрема, обговорювалося питання загибелі птахів у біосферному заповіднику «Асканія-Нова». З початку року в заповіднику загинуло близько 1500 птахів 18 різних видів. Причина – отруєння птахів бродіфакумом, що застосовується як отрута проти всіх видів гризунів. Бродіфакум знайшли і в протруєному зерні з полів біля «Асканії-Нова», і в печінці загиблих птахів.

«Насампред хочу пiдкреслити, що спеціалісти Держпродспоживслужби в ситуації із масовою загибеллю птахів спрацювали фахово та оперативно – були відібрані проби, проведені всі необхідні аналізи та перевірки. Ми зробили все, що в наших силах та нашій компетенції і передали інформацію відповідним органам», – зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Крім того, як підкреслила Владислава Магалецька, українське законодавство у сфері захисту рослин є недосконалим та потребує узгодженості із вимогами законодавства ЄС. Зараз у Верховній Раді розглядаються  проєкти законів «Про вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами» та «Про захист рослин».  Голова Держпродспоживслужби повідомила, що вони включають багато важливих норм, які можуть допомогти змінити ситуацію в цій сфері на краще.

Також Владислава Магалецька вважає, що доцільно було б створити особливі умови роботи з пестицидами для «буферних зон» навколо заповідників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here