Наталія Гордійчук співзаснувала центр з навчання бізнесу стійким стратегіям

139

Голова ради ГС Ukrainian Food Valley, авторка управлінського курсу AgriFood МВА, засновниця і керівниця агрокомпанії «Агрітема», партнерка консалтингової компанії UFV Consulting, Наталія Гордійчук разом з партнерами відкрила Sustainable Strategies Institute (SSI, Інститут Сталих Стратегій) та стала його керуючою партнеркою.

Освітній центр даватиме українським управлінцям системні знання та сучасні інструменти впровадження технологій сталого розвитку у практичну діяльність підприємств.

Інститут відкрився у партнерстві з Міжнародним Інститутом Бізнесу (МІБ) та UN Global Compact в Україні. Перші навчальні програми стартують у вересні 2021 року. Зокрема, створена Ukrainian Food Valley разом з Інститутом міні агро МВА. Програма розроблена на замовлення USAID/Chemonics для 20 найуспішніших випускників «Зимової Школи GESI» і відбудеться у форматі онлайн.

Наталія Гордійчук: «Українські компанії роблять чимало добрих справ, але часто соціальність не вшита глибоко у їхню стратегію. Підприємства агросектора, намагаючись бути в тренді, вкладають великі бюджети в інновації, не розуміючи до кінця їхні цінності. Справді, впровадження сталості на практиці вимагає змін у свідомості, організаційної роботи та витрат. Зокрема, останнім часом багато говорять про Green Deal, особливо в агросекторі. Але Зелений курс — не лише конкретні агротехнічні блоки, це, насамперед, — філософія та робота з мисленням підприємців і управлінців. Наша місія — показати свідомим лідерам, що кліматичні зміни неминучі, і конкретні дії кожного впливають на майбутнє наших громад, країни, світу. Важливе завдання — допомогти компаніям, що стають на шлях сталого зростання, досягти ROI. SSI — це майданчик, де бізнес зможе моделювати прибутковий шлях до сталості, знаходити ресурси, інструменти, експертизу та однодумців».

Перший навчальний курс SSI — «Сталий менеджмент» — надаватиме всю потрібну інформацію і формуватиме навички для впровадження у компаніях програми сталого розвитку за міжнародними стандартами.

«Це актуально для українських агропідприємств, що постачають продукти харчування на іноземні ринки, особливо до країн ЄС», — зазначає Наталія Гордійчук.

Співзасновник SSI Микола Волкогон, провідний агроном-консультант Міжнародної фінансової корпорації (IFC), член Ради Ukrainian Food Valley:

«Відповідальне лідерство, як і екологічність мислення – цінності, що вирізняють лідерів майбутнього в будь-якій галузі і в агро, зокрема. Агробізнес – це завжди про сталість, адже за її відсутності – відсутній і розвиток.

Говорячи про сталість, ми повинні з усією серйозністю зважати на речі, що матимуть довготерміновий вплив на наше виробництво. І мова не про опади чи високі/низькі температури, а реальні рішення: системну роботу із ґрунтами, дотримання сівозмін, впровадження інтегрованих практик захисту посівів, розвиток сільської місцевості, захист інтересів громади, тощо».

В Інституті викладатимуть локальні та міжнародні експерти, акцент у передачі знань робитиметься, насамперед, на вирішенні кейсів з практичними викликами для українського бізнесу та на відпрацюванні навичок роботи з сучасними інструментами, як ось: кругові бізнес моделі, матриця додавання інноваційної цінності тощо.

ГС Ukrainian Food Valley працює в напрямку просвітництва та розвитку підприємницьких та управлінських спроможностей українських агропродовольчих підприємств з 2017 року.

«Зимова Школа GESI» була розроблена Ukrainian Food Valley спільно із USAID/Chemonics для малопредставлених груп в агробізнесі (GESI – з англ. gender equality and social inclusivity — гендерна рівність та соціальна інклюзивність).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here