Рівень капінвестицій в підприємствах хімпрому є вдвічі нижчим, ніж в середньому по промисловості України

52

За підсумками 2020 року,  капітальні інвестиції в хімічну промисловість України склали лише 1,95 млрд. грн., що на 18% нижче минулорічного показника. Таким чином, рівень інвестицій в галузь залишається доволі низьким порівняно до інших видів економічної діяльності, пише УКАБ.

Так, якщо взяти частку реінвестованої виручки від реалізації продукції в хімічній промисловості, то в 2020 році вона склала лише 2,8%. При цьому, загалом по всій промисловості України співвідношення капітальних  інвестицій до виручки від реалізації продукції становило 6,2%, тобто більш ніж в 2 рази вище. Для прикладу, в сільському господарстві рівень реінвестування виручки в  минулому році склав 8,2%.

За даними УКАБ, найбільшу частку в хімічній галузі України займає виробництво мінеральних добрив – майже 50%. До того ж, 2019-2020 роки були доволі успішними для виробників мінеральних добрив як в розрізі росту виробничих, так і фінансових показників. «Попри це, інвестувати в модернізацію виробництв та нові потужності в підприємствах не поспішають, – можливо, тому що основні гравці мають значне боргове навантаження», – зауважує Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here