СФГ «Оранта»: «Запорука отримання вдалого врожаю ‒ компактор BEDNAR SWIFTER SO 8000F!»

387

Весняна посівна – один із найважливіших агротехнічних заходів, який забезпечує створення сприятливих ґрунтових умов, необхідних для проростання насіння, подальшого росту і розвитку культури, та є запорукою щедрого урожайного року.

Не гають часу й у СФГ «Оранта», що розташоване у Збаразькому районі на Тернопільщині. Підприємство хоч і невелике (налічує 550 гектарів), проте, досить успішне: вирощують озиму пшеницю, ріпак, ярий ячмінь, горох, цукрові буряки.

Співвласник господарства Петро Володимирович Ковальський – фермер з досвідом: до служби в армії працював у колгоспі, потім – на державній службі, після виходу на пенсію знову повернувся до роботи на землі. Тому він добре знає, що потрібно, аби ефективно господарювати та отримувати високі результати.

Своїми секретами пан Петро ділиться з читачами журналу «АгроЕліта».

«Наше підприємство на аграрному ринку вже 18 років, це сімейний бізнес, який розпочинався із 1.5 гектарів землі», – зазначає Петро Володимирович.

– Минулий рік видався не надто сприятливим для сільгоспвиробників, а яким він був для Вашого господарства?

– Загалом результатом ми задоволені, хоча притримуюсь думки, що  завжди потрібно прагнути до кращого. Гарний врожай показали цукрові буряки, адже завдяки тому, що маємо свій бурякозбиральний комбайн, збирати солодкі коренеплоди почали у другій половині жовтня, коли вже була більша вага та цукристість. Потішили ріпак і соя. Щодо інших культур, то оскільки було багато вологи, – пшеницю та ячмінь уразили хвороби, якість зерна, на жаль, погіршилась, весняні заморозки негативно вплинули й на горох.

Але ми підбили підсумки, проаналізували плюси та мінуси, зрозуміли, де недопрацювали, і обов’язково врахуємо все цьогоріч.

– Як щодо обробітку ґрунту? Надаєте перевагу традиційним технологіям чи застосовуєте інновації?

– Ґрунти у нас чорноземи, важкі, тож їх обробітку приділяємо велику увагу, адже правильно обробляючи землю, ми закладаємо основу майбутнього врожаю. Працюємо за класичною технологією. Вирівнюємо поле за допомогою компактора BEDNAR  SWIFTER SO 8000F, тому що це створює ідеально рівне ложе, гарантує краще кущення і гарну врожайність.

– Бачу, у Вас чималий технічний парк, за якими критеріями обираєте техніку?

– Оскільки господарство не дуже велике і «вільних» коштів у нас небагато, то перед тим, як придбати будь-яку техніку, ми дуже ретельно вивчаємо інформацію про неї, об’їжджаємо сусідні господарства, спілкуємось з колегами, і лише після цього приймаємо рішення про покупку.

Зараз усю стару техніку хочемо замінити новою. Тому відповідально підходимо й до вибору дистриб’ютора, адже притримуємось думки: «Хочеш бути сильним, йди до сильніших!». Саме тому вже кілька років плідно співпрацюємо з ТОВ Компанія ЛАН, яка пропонує не лише якісну техніку провідних світових брендів за хорошими цінами, а й дуже вигідні умови придбання, завжди входить у положення клієнта. На сьогодні придбали вже три одиниці техніки: самохідний обприскувач HOUSEHAM, зернозбиральний комбайн CLAAS TUCANO 440 та передпосівний компактор SWIFTER SO 8000F, який виготовляє чеська компанія BEDNAR FMT. Усіма агрегатами задоволені – працюють відмінно, протягом часу їх експлуатації виникали лише дрібні проблеми.

– У сучасних умовах господарювання не достатньо лише продавати техніку. Має бути й якісне сервісне обслуговування.

– Сервісне обслуговування у ТОВ Компанія ЛАН також на висоті: серйозних поломок не було, а із заміною запчастин чи комплектуючих питань ніколи не виникало, оскільки дилер вирішував їх протягом 1-2 днів. Пригадую, була ситуація, коли в обприскувачі «злетіла» програма. Поломка сталася в неділю зранку, ми якраз мали виходити в поле…  Зателефонували до компанії, і сервісний інженер оперативно прибув у господарство і все налаштував.

Тому плануємо і надалі продовжувати співпрацю, маємо намір придбати ще один такий же комбайн, щоб пришвидшити збирання врожаю, бо погодні умови зараз нестійкі.

– Розкажіть детальніше про передпосівний компактор BEDNAR SWIFTER SO 8000F, адже навесні він особливо актуальний.

– Ви праві, навесні це наш незамінний помічник, бо, як я вже казав, до обробітку ґрунту ми підходимо дуже ретельно: прагнемо йти вперед, застосовувати нові технології. З цією метою три роки тому придбали передпосівний компактор BEDNAR SWIFTER SO 8000F. Зазначу, що раніше в господарстві працювали красилівські культиватори, але вони не справлялися зі своїми задачами: металоконструкції недовговічні, роботу виконували недосконало, залишались невирівняні борозни, якість підготовки насіннєвого ложа була низькою. Тож вирішили їх замінити на сучасні і постали перед вибором, оскільки ринок передпосівних агрегатів досить великий. Проте, не кожен агрегат може ідеально підготувати поле для посіву всього лише за один прохід.

На Дні поля та саду від «Бучачагрохлібпром» я побачив у роботі передпосівний компактор BEDNAR SWIFTER SO 8000F. Агрегат мене зацікавив, тож безпосередньо поспілкувався з механізаторами, дізнався, як працює ця машина, з якими тракторами агрегатується. Характеристики мене повністю задовольнили, тож я знову звернувся до перевіреного постачальника – ТОВ Компанія ЛАН – і незабаром цей чеський «красень» вже милував наш зір.

– Які ж особливості та основні переваги цього агрегату?

– Передпосівний компактор BEDNAR SWIFTER SO 8000F ми застосовуємо під всі культури. Завдяки робочій секції з пружинними лапами він особливо добре підходить для цукрових буряків (під цю культуру у нас виділено 20% площі).

  • Агрегат здійснює ідеальну підготовку ґрунту під посів за один прохід.
  • Гідравлічне регулювання робочої глибини контролюється з кабіни трактора.
  • За один прохід ним можна провести 7 робочих операцій.
  • Має можливість легкої заміни робочих секцій.
  • Використання подвійного Crosskill котка забезпечує кращий подрібнюючий ефект.
  • Компактор має високу робочу швидкість, що підвищує його продуктивність.

Серед основних переваг також можу відмітити:

  • Гідравлічно регулюване дишло;
  • Перекриття навіть при стиранні лап;
  • Конструкція центральної рами з більш потужним профілем, що дає можливість робити розвороти на краю поля без вимілення робочих секцій;
  • Робочі секції прикріплені незалежно – ідеальне копіювання поверхні ґрунту.

– Чи виникали якісь недоліки під час роботи компактора BEDNAR SWIFTER SO 8000F?

– За час його роботи у нас серйозних недоліків не було. Додам, що я особисто кермую технікою, випробовую її у полі, контролюю весь процес. Компактор зі своїми завданнями справляється чудово, завдяки йому ми нарешті повирівнювали всі поля. Тому щиро рекомендую цей агрегат з власного досвіду, адже він здатен задовольнити потреби будь-якого господарства.

Анна Артим

ТОВ Компанія ЛАН
м.Тернопіль
вул.С. Будного 4А
46400
www.lanclaas.com.ua
моб.тел. (050) 375 56 51
менеджер Вонс Назар Романович

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here