Україна зможе нагодувати увесь світ: ринок української землі відкриється вже у цьому році

60

Керівник міністерства аграрної політики Роман Лещенко заявив, що українська земельна реформа принесе корисні результати не тільки для України, а і для усього світу.

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Atlantic Council

“Україна нині проходить через історичну трансформацію, яка відчуватиметься по всьому світу. Процес світового значення, про який я веду мову, – це реформа сільськогосподарських земель”, – пояснив Лещенко.

Він додав, що українці нарешті отримають вигоду від “славетної родючості країни”, а весь світ дізнається про Україну як про територію “неймовірних аграрних багатств”.

31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроект №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”, який дозволив продавати сільськогосподарську землю.

Сам ринок землі відкриється, згідно із відповідними нормами закону, 1 липня 2021 року. В перші 2,5 роки після відкриття ринку землі, тобто з 1 липня 2021 року, можна буде купувати не більше 100 га в одні руки, а потім — до 10 тис. га., і тільки фізичним особам – громадянам України (юридичним особам – з 2024 року).  Зараз прогнозується, що земля на старті продажу коштуватиме від $600 до $900 за 1 га, але за кілька років може зрости у ціні до $2000.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here