УЗА провела робочу зустріч з Держпродспоживслужбою щодо експорту зерна

48

Українська зернова асоціація провела робочу онлайн зустріч членів асоціації з Держпроджспоживслужбою, на якій обговорили проблеми та виклики, які виникають при експорті зернових з України, а також шляхи вирішення цих питань.

Зустріч проходила за участю Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислави Магалецької, першого заступника Голови Держпродспоживслужби Владислава Седика та заступника Голови Держпродсподивслужби з IT технологій Анатолія Вовнюка.

В рамках онлайн зустрічі обговорили питання перегляду фітосаніторного протоколу з Китаєм та розширення переліку культур для експорту в КНР, розвиток експорту зерна до Пакистану, питання обмежень в ЄС щодо хлорпиріфосу, розширення переліку лабораторій для експорту зерна в Індонезію, цифровізацію та впровадження електронного фітосанітарного сертифікату, а також проблему нотифікацій країн щодо українського зерна.

На зустрічі було домовлено про створення робочої групи за участю Держпродспоживслужби та УЗА, яка щомісяця буде розглядати нотифікації інших країн, які видані безпідставно щодо українського зерна. Сторони також домовилися працювати з нотифікаціями, які потребують роз’яснювальної роботи з виробниками щодо усунення проблем.

Учасники зустрічі також дійшли згоди, що потрібно привести до вимог ЄС регулювання допустимих залишків хлорпиріфосу та хлорпиріфос-метилу в продукції. Держпродспоживслужба проінформувала учасників ринку зерна про те, що розпочинає переговорний процес з Китаєм щодо виключення з фітосанітарного протоколу позиції про так звані вільні ділянки від шкідників та розширення переліку культур для експорту в КНР.  Також Дерпродспоживслужба повідомила про роботу над впровадженням електронного фітосанітарного сертифікату і пообіцяли вже в квітні перші результати.

УЗА підкреслює важливість конструктивного діалогу між бізнес середовищем та Держпродсподивслужбою та вдячна керівництву ДПСС за професійний, системний підхід та проактивну позицію у вирішення нагальних проблем зерновиків та якісний діалог щодо нівелювання будь-яких негараздів у майбутньому.

УЗА вітає діяльність нової команди ДПСС та готова максимально сприяти роботі держоргану задля безпечного та якісного виробництва зерна та вітчизняного експорту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here