В березні свинарство продовжило тренд збільшення поголів’я

57

За даними Держстату, станом на 1 березня 2021 року поголів’я свиней в Україні склало 5,85 млн. голів, що на 2,7% більше порівняно до минулого року, пише УКАБ.

При цьому, зростання відбулося за рахунок збільшення поголів’я в сільськогосподарських підприємствах, які утримують 63% всього поголів’я. Натомість, в господарствах населення продовжується спад – мінус 7% за рік, в першу чергу через неефективність такої форми виробництва.

Наразі на свинокомплексах налічується 3,68 млн. голів, а це на 9,6% більше ніж торік.

Області з найбільшим поголів’ям в с/г підприємствах:

  • Київська – 484,9 тис.голів;
  • Донецька – 448,5 тис.голів;
  • Полтавська – 278,8 тис.голів;
  • Дніпропетровська – 264,5 тис.голів;
  • Львівська – 243,8 тис.голів.

Порівнюючи аналогічний місяць минулого року, деякі області показали стрімкий ріст поголів’я. Полтавська +42%, Тернопільська +56%, Львівська +24%.

«Незважаючи на складну ситуацію зі зростанням вартості кормів, на промислових свинокомплексах поступово йде нарощення поголів’я. Таке зростання заміщує спад поголів’я у господарствах населення і дозволяє до певної міри стримувати імпорт свинини. Подальший розвиток ефективного промислового свинарства є єдиним шляхом для України в розрізі забезпечення власного споживання та виходу на експортні ринки», – пояснює Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here