До уваги аграріїв – з 1 січня 2022 року в Україні змінюють максимально допустимі рівні вмісту хлорпірифосу

56

1 січня 2022 року набирає чинності Наказ МОЗ «Про затвердження максимально допустимих рівнів вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у сільськогосподарській продукції та харчових продуктах та Змін до Гігієнічних нормативів і регламентів безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів», повідомляє УКАБ. Згідно Наказу, в Україні будуть встановлені максимально допустимі рівні вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у сільськогосподарській продукції та харчових продуктах в кількості 0,01 мг/кг, що дорівнюють тим нормам, які встановлені в ЄС.

Незважаючи на те, що новий показник надзвичайно низький, його можливо досягти та навіть перевершити за умови дотримання регламентів застосування. Це було доведено багаточисельними дослідами та лабораторними аналізами як в Європі так і в Україні.

«Звертаємося до араріїв з проханням дотримуватися регламентів, що вказані на етикетці, під час внесення препаратів на основі хлорпірифосу, адже лише при чіткому дотриманні вимог до застосування можна гарантувати, що залишки цієї діючої речовини не перевищать 0,01 мг/кг, та в результаті відповідатимуть новим українським та європейським вимогам для імпорту сільгосппродукції.

Також закликаємо дотримуватися регламентів застосування, що вказані на етикетці, щодо внесення всіх засобів захисту задля запобігання негативного впливу на навколишнє середовище, тварин та бджіл. Важливо також інформувати щодо обробок полів ЗЗР органи місцевого самоврядування та пасічників», – пише пресслужба УКАБ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here