Любомир Романків: українець, винаходи якого сприяли появі сучасної комп’ютерної техніки

357

Любомир Романків – провідний науковець компанії IBM у галузі комп’ютерних технологій  народився 17 квітня 1931 року в  місті Жовква, Україна. 

Видатний українець є автором та співавтором понад 67 патентів, також він очолює  відділ електрохімічної технології й магнетизму Дослідного центру корпорації ІВМ (Йорктаун Гайтс, Нью-Йорк).

Значна частина його роботи пов’язана з вивченням магнітних матеріалів, рефлективними дисплеями та процесами міднення, а одним із найвідоміших винаходів Любомира Романківа є тонкоплівні магнітні голівки для запису інформації, що сприяли появі жорстких дисків, обчислювальної техніки для різних галузей (зокрема, й для аграрної), персональних комп’ютерів та комп’ютерів Apple.

За значні досягнення наш земляк нагороджений медаллю Перкіна – найвищою відзнакою Товариства хімічної промисловості США (1993), медаллю Вітторіо де Нора від Електрохімічного товариства США (1994), відзнакою пам’яті Морріса Н. Лібмана від IEEE (1994), визнаний Винахідником Року за версією Асоціації прав інтелектуальної власності Східного Нью-Йорку (2000) і Винахідником Року (Асоціація права інтелектуальної власності Нью-Йорку, 2001 рік).

Крім того, науковець отримав 13 нагород за видатні винаходи та внесок від IBM і 25 нагород за винаходи та досягнення. Занесений до престижних видань «Хто є хто в науковому світі» та «Хто є хто в Америці».

У березні 2012 року Любомир Романків введений до Зали національної слави США, і є одним з десяти винахідників (разом зі Стівом Джобсом), котрі удостоїлись такої честі.

А нещодавно винахідника було нагороджено Орденом Князя Ярослава Мудрого:

«Внесок Любомира Романківа у світову науку давно визнано у всьому світі. За весь час лише двох українців було внесено до Зали слави США – Ігоря Сікорського і Любомира Романківа.

Його називають “українським Ілоном Маском”, а без його винаходу всесвітньовідомої компанії Apple могло б і не бути.

Саме завдяки його винаходам ми завдячуємо появі персонального комп’ютера, жорсткого диска, інтернету, сонячних батарей та інших речей, якими ми звикли користуватися сьогодні щодня.

За своє життя український винахідник зробив 180 наукових відкриттів, 67 з них запатентував. Винаходи Любомира Романківа вивчають у найбільших університетах США, Великої Британії, Німеччини, Швейцарії, Італії, Швеції, Данії, Польщі, Японії, Кореї, Тайваню, Сінгапуру та України, – йдеться на сторінці Посольства України в США у Facebook.

Також зазначимо, що 17 квітня Любомир Романків відсвяткував своє 90-річчя.

Редакція журналу «АгроЕліта» щиро вітає видатного земляка з ювілеєм!

Підготувала Христина Котович

Фото взяте із фейсбук сторінки Посольства України в США

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here