На ринку свиней забійних кондицій другий тиждень поспіль спостерігається позитивна цінова динаміка

29

На ринку свиней забійних кондицій другий тиждень поспіль спостерігається позитивна цінова динаміка. Так, якщо минулого тижня ціни на свинину в закупівлі підвищилися на 2,6% після чотирьохтижневого падіння, то квітень розпочався з шестивідсоткового укріплення котирувань. Про довгоочікувану реабілітацію цін повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України».

За результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін на свиней забійних кондицій, який здійснює Асоціації «Свинарі України», у кінці березня товарне поголів’я переважно закуповували по 38,5-41,5 грн./кг. При цьому середньоринкова позначка піднялася на 2,6% порівняно з початком третьої декади березня — до 40,7 грн./кг. Однак перші торги квітня завершилися впевненішим відновленням цін: більшість товарних партій «розписали» по 43-44 грн./кг, а середня зупинилася на рівні 43,3 грн./кг, підвищившись на 6% проти попереднього тижня.

Зазначається, що за підсумками першого кварталу 2021-го року ціни на свиней забійних кондицій на 5,9% нижче за аналогічний період минулого року: середня закупівельна ціна на живець у січні-березні склала 41,6 грн./кг проти 44,2 грн./кг рік тому.

«Звичайно, на розбіжність показників мало вплив набуття чинності зниженої ставки ПДВ, оскільки це один з чинників, який спричинив послаблення цін на свинину протягом березня. Проте навіть за збереження 20% ставки ПДВ середня ціна закупівлі у першому кварталі, найвірогідніше, поступалася б минулорічній на 4%», — додають аналітики АСУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here