Україна встановить історичний рекорд з експорту картопляного крохмалю

88

Україна встановить історичний рекорд з експорту картопляного крохмалю в сезоні-2020/21 (вересень-серпень), повідомляє EastFruit. Тільки за перші п’ять місяців поточного сезону країні вдалося експортувати майже в три рази більше цієї продукції, ніж за весь попередній маркетинговий рік. Тим часом, імпорт картопляного крохмалю в Україні різко знизився, а торговий баланс країни може вперше вийти на позитивні показники як мінімум за останні п’ять років.

Тільки за період з вересня 2020 по січень 2021 року Україна змогла експортувати практично 1,1 тис. тонн картопляного крохмалю, тоді як за попередні сезони обсяги експорту за весь маркетинговий рік коливалися в межах 100-400 тонн. Тим часом, імпорт за перші п’ять місяців поточного сезону досяг лише 700 тонн, що теж є рекордно низьким показником для цього періоду як мінімум за останні п’ять маркетингових років.

Ключовим і практично єдиним ринком збуту українського картопляного крохмалю за кордоном в поточному сезоні став Китай, який імпортував близько 95% від усього українського експорту і вже встиг встановити новий рекорд імпорту з України. Тільки з вересня 2020 по січень 2021 року в Китай було відправлено понад 1 тис. тонн української продукції.

«З одного боку, Україна дійсно вдалося здійснити справжній прорив на китайському ринку картопляного крохмалю за останні кілька сезонів, і вже зараз можна сказати, що Китай стає основним експортним напрямом для української галузі, але насправді за лаштунками експорту українського крохмалю в Китай захована проблема – українські виробники просто викинуті з власного ринку демпінговим імпортом з Республіки Білорусь. Продажі на внутрішньому ринку приносять прямий збиток, і експорт в Китай – це хоч якась можливість надати економічну доцільність виробництва картопляного крохмалю в Україні »,- зазначає директор ЧМП «ВИМАЛ» Сергій Самоненко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here