Україна за перший квартал 2021 року імпортувала сільськогосподарських живих тварин на 17,9 млн. $

38

Україна за перший квартал 2021 року імпортувала сільськогосподарських живих тварин на 17,9 млн. $, що на 22% більше ніж в аналогічний період минулого року, пише УКАБ.

 Вагомою категорією імпорту, яка показала найбільший приріст є ВРХ, а саме чистопородні племінні тварини – нетелі. Так, за січень-березень 2021 року імпорт нетелів склав 1,25 млн. $, що у 5,6 рази перевищує показник минулого року.
Українські виробники надають перевагу європейським країнам для постачання нетелів, а саме: Чехія – 1,05 млн. $ та Данія – 214,4 тис. $.
Державна підтримка розвитку тваринництва на 2021 рік передбачає відшкодування до 80% вартості (без ПДВ), але не більше ніж 50 400 гривень за одну голову племінної телиці, нетелі. Прогнозні результати програми передбачають фінансування 5,8 тис. голів нетелів та корів.
Збільшення імпорту спеціалізованих порід худоби є важливим кроком для розвитку українського тваринництва. Завдяки державній підтримці, українські підприємства зможуть поліпшити генетику та розвивати більшу продуктивність у ВРХ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here