За останні 5 років імпорт оливкової олії в Україну зріс в 3 рази

41

З кожним роком набуває все більшої популярності оливкова олія, а відповідно ростуть і її імпортні поставки. В 2020 році було імпортовано 3,8 тис. т оливкової олії, що на 56% перевищує показник попереднього року. Основними постачальниками оливкової олії в Україну є Італія, Іспанія та Греція, на частку яких приходиться 85% всіх поставок. Дані країни є і виробниками оливкової олії, пише УКАБ.

Виробництвом оливкової олії займається лише 35 країн світу. При цьому, найбільшим виробником є Іспанія, на частку якої припадає 50% світового обсягу виробництва даного продукту. Далі слідують Греція, Туніс та Італія. Варто відмітити, що світові обсяги виробництва оливкової олії в 5 разів менші в порівнянні з соняшниковою.

“Хоча оливкова олія набирає все більшої популярності в Україні, однак її частка в загальному фонді споживання олій різних видів займає не більше 7-8%. Витиснути не менш корисну соняшникову олію, що більш характерна для української кухні, оливковій олії не вдасться, в першу чергу, за рахунок більш високої ціни. Навіть на фоні ціни, що зросла, соняшникова олія залишається дешевшою в 2,5-3 рази в порівнянні з оливковою”, – коментує Світлана Литвинаналітик УКАБ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here