Новини

В Україні оголосили мораторій на перевірки бізнесу: держава мінімізує втручання у підприємницьку діяльність

22.07.2025

21 липня 2025 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про запровадження мораторію на перевірки бізнесу та будь-яке втручання державних і правоохоронних органів у підприємницьку діяльність. Про це глава держави заявив під час вечірнього звернення після засідання Ради національної безпеки і оборони.

«Запроваджуємо мораторій – заборону – на перевірки бізнесів і взагалі будь-яке втручання правоохоронних органів, контролюючих, різних державних структур у діяльність бізнесу», – наголосив Президент.

Обмеження не стосуються високоризикових «тіньових» галузей, зокрема виробництва та обігу підакцизних товарів – алкоголю й тютюну. Уряд також підготує пакет законодавчих змін і конкретних кроків, спрямованих на покращення умов ведення бізнесу під час дії мораторію.

Президент підкреслив, що Генеральний прокурор Руслан Кравченко вже запропонував прозору систему контролю за діями правоохоронців у сфері економіки, щоб усунути корупційні ризики. Очікується, що найближчим часом Верховна Рада розгляне зміни до Кримінального процесуального кодексу та інших законів.

«Бізнес потребує передбачуваності – і це буде. Саме українські підприємства забезпечують життя країни навіть під час війни», – додав Зеленський.

Залишити коментар: