Новини

Бактерії еволюціонують: унікальне відкриття вчених, яке здатне врятувати планету від пластику

22.12.2021

Згідно з дослідженнями вчених, мікроби в океанах та ґрунтах по всьому світу еволюціонують, щоб їсти пластик.

Про це повідомляє сайт theguardian.com.
Вчені дослідили понад 200 мільйонів генів, знайдених у зразках ДНК, взятих з навколишнього середовища, і виявили 30 000 різних ферментів, які можуть розкладати 10 різних видів пластику.
Дослідження є першою широкомасштабною глобальною оцінкою потенціалу бактерій, що розкладають пластик. 

Виявлено, що кожен четвертий з аналізованих організмів містить відповідний фермент, який розщеплює певний вид пластику. Кількість і тип виявлених вченими ферментів  збігаються з кількістю і типом пластикового забруднення в різних місцях.
Результати досліджень  доказують вплив пластикового забруднення на глобальну мікробну екологію, — заявили вчені.

Мільйони тон пластику викидаються в навколишнє середовище щороку, і зараз забруднення поширюється на планету, від вершини Евересту до найглибших океанів. Важливо скоротити кількість використовуваного пластику, як і правильний збір та обробку відходів.

Але пластик зараз важко розкладати та переробляти. Використання ферментів для швидкого розщеплення пластмаси  дозволило б виготовляти нові продукти зі старих, зменшуючи потребу у виробництві первинного пластику. Нове дослідження пропонує багато нових ферментів бактерій, які необхідно дослідити та адаптувати для промислового використання.

Залишити коментар: