Новини

Американські науковці виростили ембріони ягнят в штучних умовах. Відео

28.04.2017

Команда дослідників Дитячої лікарні Філадельфії на чолі з Аланом Флэйком (Alan Flake) створила штучну матку, яка дозволяє дуже недоношеним немовлятам нормально закінчити внутрішньоутробний розвиток. Створення такого апарату дозволить зменшити смертність немовлят. У статті, опублікованій журналом Nature Communications, науковці відзвітували про успішну демонстрацію системи на тваринах, пише Naked-Science.

Як повідомляє УНІАН, у своїх випробуваннях медики використовували вісім ягнят на 105-120 дні внутрішньоутробного розвитку (що еквівалентно 23-24 тижням для людей). Всі тварини вижили і протягом чотирьох тижнів «дозрівання» сформували нормальні, готові до народження органи. «Імітація умов усередині матки на моделі ягняти пройшла надзвичайно успішно, – говорить Алан Флэйк. – Вони нормально росли. Легені розвивалися нормально. Мозок розвивався нормально. Весь розвиток протікав абсолютно нормально, за всіма параметрами, які ми брали».

Науковці зауважили, що «матка» живить і підтримує розвиток тварини аж до народження. Стерильний запаяний пластиковий пакет заповнений сольовим розчином. Це повністю імітує рідину, в якій плід розвивається в природних умовах. Серце ягняти самотужки перекачує кров, проводячи її через пуповину і штучну легеню. Одразу ж у кров додаються необхідні медичні препарати.