Дні поля

“Битва агротитанів 2018” – найкраща техніка в дії

13.09.2018

4-5 вересня на Тетіївщині відбулась вже шоста «Битва Агротитанів», яка стала масштабною подією вересня. Організатори – Всеукраїнська Аграрна Рада, ТАК-Агро та компанія Dуkun – зібрали на полях групи компаній «ТАК» біля села Степового 86 компаній, які представили понад 500 одиниць техніки. Незважаючи на жнива, подія привабила 2500 відвідувачів.

У п’яти демонстраційних зонах були представлені 136 одиниць техніки у дії. Окремо показували, як ведуть себе в польових умовах борони та культиватори, сівалки, плуги та глибокорозпушувачі, комбайни, жатки, бункери-перенавантажувачі, обприскувачі та розкидачі.

Компанія Pottinger показувала лінійку сільськогосподарської техніки – це дискові борони, а також свою зелену лінію для заготівлі сіна, сінажу, зеленого корму – косарки, греблі, ворушилки. Віктор Бутенко, представник від заводу компанії Pottinger в Полтавській області, розповів, що серед новинок – ротаційна борона із сівалкою Аерозем, яка може сіяти культури як зернової групи, так і кукурудзу. Ця машина добре себе зарекомендувала на демо-полях, і вже кілька одиниць продано.

Vaderstad представив 16-рядну швидкісну сівалку Темпо. За словами Ігоря Лобатенко, територіального менеджера компанії, більше ніхто на ринку не може запропонувати робочу швидкість у 15 кілометрів на годину для посіву технічних культур, як у цієї сівалки. Насінина падає по трубці не під власною вагою, а з потоком повітря, що дозволяє точно спрямовувати її до насіннєвого ложа на такій швидкості.

Також компанія виставляла важку дискову борону Carrier 625 з діапазоном глибини від 6 до 15 см, де диск має діаметр 61 см для роботи по великих рештках, по великій масі соняшника чи кукурудзи. На ній також можна поставити взаємозамінний диск меншого діаметру на 51 см і працювати на глибині від 4 до 13 см.

Окрім добре відомих імпортних виробників, на “Битві агротитанів” була широко предствлена вітчизняна продукція. Виробник сільськогосподарської техніки “Уманьферммаш” показував оновлений посівний агрегат АП–6К, який, за словами комерційного агента Назара Мисловського, нещодавно доробили, врахувавши побажання клієнтів. Приміром, зробили більшу товщину самого барабану. Кажуть, що клієнти задоволені, хвалять новинку.

Ще один вітчизняний виробник, Завод Кобзаренка, представив новинку – міні-розвантажувач вагонів “Ковчег”. Менеджер Євген Христенко розповів, що цей агрегат маленький, компактний і його можна використовувати для маленьких станцій – там, де не може розвернутись машина. Також тут розробили причепи для транспортування жатки, 6-метрові і 9-метрові. Завдяки зміні кронштейну можна перевозити будь-який вид жатки. Тут же представляли бочку РЗС-6 для розмішування хімічних добрив, щоб не везти всю хімію в поле, а розмішати прямо на фермі.

Оприскувачі “Атлант” від компанії “Богуславська сільгосптехніка” – це нові розробки вітчизняних сільгоспмашинобудівників. Вони можуть бути з баком на 3200 і 4200 літрів, а ширина варіюється від 18 до 36 м. Особливість штанги в тому, що виготовлена з використанням новітніх технологій, а новому надточному обладнанні. На ній стоїть двоточковий механізм стабілізації, і це дозволяє краще стабілізуватися на глибоких ямах, також можна нахиляти окремо праве і ліве крило. Керівник збуту компанії “Богуславська сільгосптехніка” Віталій Сірий розповів, що в основна конкурентна перевага новинки в тому, що якість цієї техніки вища, ніж у конкурентів, у чому можна було переконатися на демо-показах, а ціна доступніша, плюс ще на цю техніку поширюється державна компенсація у 25%.

Товариство ТРАК з Херсону дивувало своєю системою контролю висіву для пропашних і зернових сівалок. Цю систему, за словами Євгена Шевченко, менеджера з продажу, можна поставити на будь-яку пропашну сівалку: вітчизняну чи імпортну, і потім контролювати безліч параметрів: кількість насіння і кількість добрив у бункерах, обертів у вентиляторах, поштучно рахувати кожну висіяну насінину, відхилення від норми висіву, побачити, чи є двійники або пропуски. При збільшенні “двійників” або пропусків вище дозволеного діапазону, система сповіщає сигналом, показує, наскільки точно сівалка розкладає насіння, тож завдяки цьому можна перевірити сівалку і подивитись, наскільки якісно вона сіє і чи сіє взагалі, налаштувати її для якісної роботи.

Окрім техніки, на заході можна було ознайомитися з новинками селекції від провідних компаній, із сучасними добривами та засобами захисту рослин від вітчизняних та іноземних виробників.

Насіннєва компанія RAGT Semences представила принципово нові гібриди кукурудзи, які виводить на ринок України. Це Екксклам, Ліпеккс, Леккстур, які стійкі до стресових умов, до дефіциту вологи, добре показують себе в екстремальних умовах, дають високі врожаї. Микола Хмарський, менеджер по VIP-клієнтах RAGT Semences, розповів, що також вийшли на ринок України надзвичайно жаростійкі гібриди – Дубліккс, Еккзотіка. Макксалія, Вінккс, Футюрікс – це гібриди, завдяки яким можна отримувати рівень врожайності більше 150-170 центнерів з гектару і мати стабільний та хороший врожай. Також на ринок виходять нові гібриди соняшнику, які стійкі до вовчка. Це Волльф, який добре себе показує в лісостеповій зоні України, це Іновелл і Піреллі – для півдня України. Гібрид Іновелл також має абсолютну стійкість до іржі. До того ж всі вони надзвичайно посухостійкі та дають стабільні врожаї. «В цьому році ми зіткнулись з дефіцитом насіння сортів пшениці», – розповідає Микола Хмарський. – «Компанія не змогла повністю задовольнити попит на насіння нових сортів озимої пшениці Реформ, Ребелл, Лінус. Плануємо розширити площу розмноження для того, щоб забезпечити усіх бажаючих».

За словами Олександра Русіна, керівника наукового відділу компанії “Ярило”, цього року аграріїв найбільше зацікавили такі їхні новинки як “Ярило Аміноцинк” і “Ярило Аміномідь” – препарати антистресової дії, до яких додано комплекс амінокислот. Приміром, препарат “Ярило Аміноцинк”, призначений, передовсім, для кукурудзи, легко проникає у листок і підвищує життєздатність рослини. Ще один новий продукт “Суперазот”, який, крім азоту, містить ряд амінокислот, карбонових кислот, багатоатомних спиртів, тобто має потужний комплекс азотного живлення.

Привабив відвідувачів і перший в Україні аукціон вживаної сільськогосподарської техніки. З виставленою на продаж технікою можна було ознайомитися протягом дня, а потім взяти участь в торгах і придбати вподобані агрегати.

Ольга Соломка

no image.