Новини, Рослинництво, Це цікаво

Історія Nufarm – міжнародного виробника та постачальника засобів захисту рослин

23.04.2023

Історія Nufarm – міжнародного виробника та постачальника засобів захисту рослин

Nufarm – австралійська компанія, яка є одним з найкращих світових виробників гербіцидів, починаючи з 1950-х років. Окрім того, компанія  є одним з провідних виробників гербіцидів гліфосату, найбільш продаваного типу гербіцидів у світі.

Хоча гербіциди й залишаються основною категорією продукції Nufarm, з середини першого десятиліття 2000-х років компанія розробляє широку лінійку засобів захисту рослин.

Австралія залишається найбільшим ринком Nufarm, на її частку припадає 38 % продажів. Нова Зеландія додає всього 3 % до продажів. На  початку 1990-х років стратегія географічної диверсифікації компанії дозволила їй розвивати ринок у Північній, Центральній та Південній Америці, що разом становить 32 % продажів, та в Європі, на яку припадає 23 % продажів.

Історія компанії

Компанія Nufarm спочатку була створена Максом Фремдером як дистриб’ютор гербіцидів на сільськогосподарський ринок штату Вікторія, Австралія.  У 1960-х і 1970-х роках компанія почала активно розвиватись, а  у 1972 році Nufarm побудувала новий масштабний завод у Лавертоні.

На початку 1980-х років Nufarm перейшла під керівництво Дуга Ратбоуна, який мав дипломи як з хімічної інженерії, так і з комерції. Ратбоун, котрий став керуючим директором Nufarm, зауважив, що для того, щоб досягти ще більшого успіху, компанії потрібен потужний партнер, аби завоювати лідерство на австралійському ринку. У 1982 році Nufarm знайшла такого партнера, ним стала компанія-виробник та дистриб’ютор хімікатів Fernz Corporation, що базувалась у Новій Зеландії. Fernz Corporation спочатку придбала акції  Nufarm, а потім взяла повний контроль над компанією та перенесла її штаб-квартиру до Нової Зеландії в 1987 році.

Продукція компанії стала найбільш затребуваною. Внаслідок цього Nufarm швидко став одним із  провідних виробників гербіцидів в Австралії та Новій Зеландії.

Розширення компанії

На початку 1990-х років компанія вийшла на міжнародні ринки. Nufarm заснувала свою першу дочірню компанію за кордоном у 1991 році в Малайзії. Наступного року вона відкрила офіс у Сінгапурі, а також розпочала перші виробничі операції в цьому регіоні. Невдовзі ринок Nufarm розширився до Індонезії, Таїланду, Японії, Філіппін та Китаю.

Наступним новим ринком компанії стала Австрія. Там Nufarm придбала компанію Agrolinz, що  зміцнило позиції  Nufarm на австрійському ринку. Після завершення купівлі у 1995 році австрійський підрозділ Nufarm було перейменовано на Nufarm GmbH & Co. Kg.

Нові ринки компанії у Великобританії та Австрії допомогли змістити її географічний фокус, більше двох третин її доходів було отримано за межами Австралії та Нової Зеландії.

Інтернаціоналізація компанії тривала довгий час, і в 1996 році компанія придбала підрозділ Akzo Nobel Chemical Protection Chemical. Базуючись у Роттердамі, компанія Akzo Nobel була зосереджена на виробництві гербіциду MCPA.

Також у 1996 році компанія Nufarm виділила 51 мільйон австралійських доларів на придбання спеціалізованої хімічної групи Laporte Plc, поповнивши свій асортимент будівельної та лісозахисної хімії.

Компанія додала новий великий ринок, купивши французьку CFPI (Compagnie Française de Produits Industriels), яка була заснована в 1928 році. Компанія завершила закупівлю CFPI в 1998 році. Завдяки CFPI Nufarm вийшла на ринок Іспанії, одночасно збільшивши виробництво в США. Того ж року компанія розширила ринок у Північній Америці, купивши завод з виробництва  гербіцидів у США та Канаді.

У 1999 році компанія Nufarm офіційно отримала нову назву Nufarm Ltd.

На початку 2000-х років Nufarm продовжувала нарощувати свою географічну базу. Компанія повернулася до Сполучених Штатів у 2001 році, купивши Agtrol International, яка мала потужні ринки збуту у Франції. Купівля Agtrol також була частиною нової стратегії диверсифікації продукції компанії, яка додала виробництво фунгіцидів Agtrol, включаючи засоби захисту винограду.

До кінця 2001 року Nufarm не тільки вийшла на новий географічний ринок, але й поповнила асортимент продукції. Це сталося завдяки придбанню 14 % частки індійської компанії Excel Industries Limited – потужного виробника інсектицидів.

Різноманітні надбання та постійний органічний розвиток створили базу для швидкого розширення бізнесу. Сьогодні компанія Nufarm займає передове місце серед найбільших компаній із засобів захисту рослин у світі із чіткою лідерською позицією в Австралії та постійною активною діяльністю у Північній та Південній Америці, Європі, Новій Зеландії та Азії.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: