Новини

На Миколаївщині відбулась перша зустріч з аграріями-водокористувачами

16.10.2021

З Миколаївщини стартував  цикл зустрічей з аграріями в рамках пілотного проєкту зі створення організацій водокористувачів (ОВК), який реалізується Всеукраїнською аграрною Радою (ВАР) за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Заступник голови ВАР Михайло Соколов поінформував про основні положення законопроєкту №5202-д про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель та ймовірні терміни його прийняття.

«Законопроєкт прийнято в першому читанні і, наскільки нам відомо, цього року його приймуть і в другому. Хочу наголосити, що даний законопроєкт – це повністю новий механізм багатьма новаціями, яких раніше не було. Наприклад, у нас до цього часу жодні трубопроводи жодним чином не були відображені на кадастровій карті, як об’єкти. Це стосується не лише систем зрошення, а й газових трубопроводів, постачання води тощо. І вперше, де це буде впроваджено в разі прийняття законопроєкту, — це меліоративна система. Також є низка новацій у документі, які нам довелось розробляти з нуля. Відповідно, немає практичного досвіду. Тому ціль нашого проєкту – допомогти агровиробникам максимально легко пройти крізь усі можливі труднощі, пов’язані з ОВК», — зазначив Михайло Соколов.

 Консультант ВАР з управління проектом «Впровадження ОВК» і енергетичних питань Роман Федорченко розповів присутнім, яким, власне, має бути алгоритм дій зі створення ОВК

 «Ми розробили покрокову інструкцію створення ОВК. Це буде перший досвід, коли державне, комунальне майно меліоративних систем  буде безоплатно передаватися аграріям – об’єднанням водокористувачів. Ми тісно співпрацюємо з Держводагентством, Міністерством аграрної політики, аграріями. Тобто, всі учасники процесу бачитимуть загальну картину і матимуть розуміння всіх процесів створення ОВК. ОВК — це добровільне об’єднання. Дехто стверджує, що це кооператив. Ні, це не кооператив. ОВК не має доходу, він створюється для того, щоб спростити всім його членам господарське життя – всі кошти інвестуватимуться у розвиток меліоративних систем. Не буде жодних дивідендів», — сказав Роман Федорченко.

Покрокова інструкція зі створення ОВК включає такі важливі пункти:

  • утворення ініціативної групи;
  • збір інформації для визначення території обслуговування ОВК;
  • проведення установчих зборів;
  • реєстрація ОВК у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • внесення до Державного земельного кадастру відомостей про відповідну меліоративну мережу та її складові частини;
  • державна реєстрація прав власності ОВК на меліоративну мережу.

Джерело: ВАР

Залишити коментар: