Новини, Це цікаво

Володимир Плютинський – один із найвідоміших організаторів сільськогосподарського виробництва в Україні

16.10.2021

Плютинський Володимир Антонович – один із найвідоміших організаторів сільськогосподарського виробництва в Україні. Він народився 4 травня 1927 року в с. Борисів Ізяславського району Хмельницької області. У 1964 р. закінчив Дубнівський сільськогосподарський технікум («Агрономія»), а у 1978 р. – Львівський сільськогосподарський інститут («Економіка і організація сільського господарства»).

Початок сільськогосподарської діяльності

Володимир Антонович був головою колгоспу на Рівненщині та талановитим господарником. Дуже часто впроваджував нові ідеї щодо ведення сільського господарства, через що його називали новатором. Він розпочав свій трудовий шлях у 1942 році, працюючи лісорубом Ізяславського лісгоспзагу на рідній Хмельниччині. А в 1958-му р. Плютинський очолив агропідприємство в селі Зоря Рівненського району сусідньої області. Слід зазначити, що під час його керівництва, а керував Плютинський вміло  та прибутково,  село досягло неабиякого успіху, а громада розквітала.

Плютинський

Плютинський Володимир Антонович

 У 1971-му році, коли  про вмілого хлібороба  вже знала вся країна,  Володимир Антонович отримав першу золоту Зірку Героя, а через 15 років став двічі Героєм Соціалістичної Праці, здобув широке визнання серед колег-аграріїв. Згодом неодноразово земляки обирали його народним депутатом Верховної Ради України.

Про українського новатора сільського господарства говорили й далеко за межами країни, ним захоплювались у Європі та за океаном. Плютинський був щирою та відкритою людиною, тож не дивно, що його друзями були поети і визначні особи того часу.

 Володимира Антоновича вже давно немає на цьому світі, але пам’ять та слава про нього й досі у всіх на устах. Він той, кому вдалось очолити масштабне агропідприємство «Зоря» на Рівненщині та розбудувати село, на території якого й існувала агрофірма, а також збільшити прибутки громади. Сьогодні в селі Зоря живе майже 6 тисяч мешканців, а на початку 1950-х років, коли Плютинський став керівником примітивної тутешньої артілі імені Ворошилова, на Сморжівських хуторах, жило не більше ста корінних селян.

Село Зоря

Село Зоря

Агрофірма «Зоря» за радянських часів та в період незалежності України була добре знана не лише на території України, але й далеко за її межами. Через 20 років «Зоря» стала потужним, рентабельним, багатогалузевим показовим господарством, в якому працювало понад 3500 жителів Зорі та сусідніх сіл.

У 2015 році на землі Зорянської сільської ради, до складу якої входить 11 населених пунктів, прийшло потужне аграрне підприємство – Група компаній «VITAGRO». Саме цей новий інвестор виношує амбіційні плани відродити колишню славу відомого агропідприємства.

Нагороди Плютинського

Плютинському неодноразово пропонували стати міністром сільського господарства та переїхати до столиці, але він завжди відмовлявся, посилаючись на любов до рідних земель Полісся.

За вагомий внесок у розвиток сільського господарства, успішні розв’язання соціально-економічних проблем села В. А. Плютинського відзначали високими державними нагородами: він тричі кавалер ордена Леніна, нагороджений орденами «Знак Пошани», Жовтневої революції, Дружби народів, Вітчизняної війни ІІ ступеня, «За заслуги» ІІІ ступеня, обирався депутатом Верховної Ради УРСР VII-XI скликань, народним депутатом СРСР, упродовж двох скликань був членом Верховної Ради УРСР.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: