Новини

Посівна на фініші: Волинь виконала план сівби ярих культур

21.05.2026

Весняна посівна кампанія в області вийшла на завершальний етап. Станом на 18 травня аграрії області практично виконали прогнозовані обсяги сівби основних ярих культур, повідомляє Департамент агропромислового розвитку Волинської ОВА.

Найбільшу площу серед ярих зернових традиційно займає кукурудза на зерно. Цьогоріч її посіяли на 65 тисячах гектарів, повністю виконавши заплановані показники.

Загалом ярими зерновими та зернобобовими культурами в області вже засіяно 119,2 тисячі гектарів із прогнозованих 122,5 тисячі гектарів.

Повністю завершено посів:

  • ярої пшениці – 8 тисяч гектарів;
  • ячменю – 17 тисяч гектарів;
  • вівса – 24 тисячі гектарів;
  • гороху – 3 тисячі гектарів.

Водночас на Волині розпочали сіяти гречку. Наразі аграрії вже засіяли перші 200 гектарів із запланованих 2 тисяч гектарів.

Також завершено посів технічних культур. Зокрема, господарства області посіяли сою, соняшник, цукрові буряки та ярий ріпак.