Новини, Це цікаво

«Roundup» – перший запатентований гербіцид компанії Monsanto

21.03.2023

Гербіциди — це препарати хімічного походження, що широко застосовуються у боротьбі з небажаною рослинністю.

Вчений Гомбарк винайшов гербіцид у 1768 році, та перевірив його ефективність на пелюстках ромашки. З тих часів гербіциди почали постійно удосконалювати, на теперішній час за характером дії на рослини вони поділяються на суцільні (що діють на всі види рослин) та селективні (які придушують лише певні види рослин і відносно безпечні для інших).

З другої половини 1970-х років у всьому світі почали застосовувати гербіцид широкого спектра дії, основним компонентом якого був гліфосат –  хімічна сполука з групи фосфонатів.  У порівнянні з іншими гербіцидами гліфосат вважається малотоксичним для тварин та людини.

Компанія Monsanto запатентувала гліфосат як речовину-компонент гербіцидів проти бур’янів в 1970-х роках, а перший гербіцид «Roundup» (Раундап) отримав дозвіл у США у 1974 році і незабаром після цього в усіх європейських країнах. Гліфосат-вмістні гербіциди до початку 90-х не могли бути безпосередньо застосовані для вирощування сільськогосподарських культур, але в 1990-ті роки Monsanto розробила за допомогою генної інженерії культурні рослини, які мають стійкість до гліфосату. Сьогодні 85% вирощуваних в усьому світі ГМ-культур є стійкими до гербіцидів і майже половина (65 млн га) сільськогосподарських угідь США була засаджена у 2012 році культурами від Monsanto з стійкістю до гліфосату. В 2015 році понад 100 тисяч тон гліфосату було використано в США для боротьби з бур’янами.

Залишити коментар: