Новини

5 найцікавіших рішень для сучасного сільського господарства

08.12.2021

Сільське господарство – одна з передових галузей, яка за останні роки зазнала значних технологічних змін.

У цій статі ми розглянемо п’ять інноваційних сільськогосподарських технологій та практик, які змінюють сільське господарство у всьому світі.

  1. Дрони для штучного запилення рослин

Якщо різка зміна клімату триватиме, вчені попереджають, що дефіцит продовольства може бути більш глобальним, і це призведе до зростання цін. З цієї причини фахівці все більше зосереджують увагу на збереженні продовольчих запасів і пошуку альтернативних способів ведення сільського господарства.

Дрон

Проблема, яка останнім часом часто лунає в ЗМІ, пов’язана зі зникненням бджіл. Справді, деякі види навіть під загрозою вимирання.

Зникнення бджіл мало б катастрофічні наслідки, оскільки ці комахи відіграють життєво важливу економічну роль як запилювачі, допомагаючи підтримувати поточний рівень сільськогосподарського виробництва.

На щастя, дрони тепер успішно використовуються в експериментах як штучні запилювачі рослин.

Також у сільському господарстві використовують дрони для автоматизованого збору врожаю, моніторингу полів, створення 3D карт, внесення добрив, посіву і це далеко не весь список.

  1. Штучний інтелект

Люди зараз частіше задумуються  про безпілотні транспортні засоби на фермах. Тим не менш, Smart Ag, компанія, яка базується у США, вже давно оголосила про свою безпілотну технологію у вигляді програмного забезпечення «AutoCart».

Smart Ag AutoCart – інноваційна безпілотна технологія для сільського господарства, що  надає  можливість встановити план поля, контролювати етапи роботи й виконання технологічних операцій, регулювати швидкість, відстежувати дії на місцевості та керувати трактором. Це програмне забезпечення повністю автоматизує трактор в парі з зерновозом, надаючи фермерам допомогу під час напруженого сезону збирання врожаю. Цей інноваційний технологічний крок дозволяє фермерам також автоматизувати наявне обладнання, підвищити його потужність та ефективність.

Нові системи штучного інтелекту, які впроваджуються в сільське господарство, зможуть відстежувати здоров’я, самопочуття і місцезнаходження свиней, виявити хвороби сільськогосподарських культур тощо.

Ці сучасні винаходи і справді захоплюючі, але це тільки верхівка айсберга. Значна частина справжнього потенціалу штучного інтелекту ще не реалізована, оскільки ця галузь наразі знаходиться у стані розробки та експериментів.

  1. Технологія блокчейн

Хоча багато людей чули про блокчейн у сфері криптовалютного фінансування, аграрний світ починає впроваджувати цю інноваційну технологію в інший спосіб. Більшість із перших застосувань блокчейну в сільському господарстві стосувалися ланцюгів поставок і відстеження; статус посівів можна було записувати та оновлювати за допомогою блокчейна, від збору врожаю до доставки. Справжньою перевагою цього для великих операцій є безпечна, високоточна книга, де нічого не втрачається під час транспортування. Усі культури, які належать певному фермеру, можна відстежувати в режимі реального часу.

Блокчейн також можна використовувати для управління ресурсами, наприклад, для відстеження інших датчиків та обладнання, або для ведення записів про обладнання.

  1. Вертикальні ферми

Вертикальні ферми – інноваційний винахід, який став справжнім проривом у землеробстві. На вертикальних фермах рослини ростуть та дозрівають у закритих приміщеннях, в умовах штучного освітлення і температури. 

Головною метою такої ферми  є максимально вигідне використання простору. Вертикальні ферми за своєю природою можуть бути як і маленькими, так і досягати великих масштабів. Урожай від вертикального землеробства може бути приблизно в десять разів ефективнішим, ніж традиційне сільське господарство. Хоча вертикальне землеробство й не замінить звичної ферми, зате воно може досягти величезних успіхів у ефективних, продуктивних методах землеробства.

     5. Генна інженерія

Дослідження та наука не стоять на  місці. Вчені почали використовувати CRISPR/Cas9 (прямі повтори та унікальні послідовності в ДНК) для проведення генетичних «операцій».

Це дозволяє їм ідентифікувати та змінити геном організму шляхом заміни або видалення певної генетичної послідовності на нитці ДНК. Тепер асоційований білок CRISPR використовується для зміни мікробів кишківника корови з метою контролю розміру тварини.

Регулювання мікробіомів корів таким чином може значно збільшити виробництво м’яса за меншу кількість їжі. Це, в свою чергу, призводить до ефективності галузі та підвищення прибутковості.

Вчені також почали створювати за допомогою генної інженерії культури, які можуть «процвітати» на ґрунтах з низькою вологістю, при цьому не втрачаючи врожай.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: