Новини

Аграрії намагаються оцінити втрати зернових через несприятливу погоду в Україні

23.07.2021

Погодні умови в липні 2021 року були несприятливими для посівів пшениці. Спека, посуха, дощі, вітер і град знищили частину врожаю, це може дуже сильно змінити вартість зерна в Україні пише today.ua.

За словами заступника голови “Всеукраїнської аграрної ради” Дениса Марчука, аграрії зараз намагаються хоча б приблизно оцінити втрати зернових, які сталися через сильну спеку, рясних опадів і граду.

“Зараз важко сказати оціночну вартість втрат, так як значна частина продукції постраждала від спекотної погоди, яка тривала протягом трьох тижнів в різних регіонах України. А зараз вже по всій території України масово пройшли дощі, місцями з градом, які поклали значну кількість культур – вони втратили свої властивості, цінову вартість і якісну вартість. Тому говорити, скільки ми будемо мати в цьому сезоні, я б не хотів, але однозначно хотів би відзначити, що це буде трохи більше, ніж в минулому році “, – розповів Денис Марчук.

Проте, експерт упевнений, що Україна без хліба не залишиться. У 2020 році аграрії зібрали близько 65 млн. тонн зерна. Навіть якщо в 2021 році буде на кілька мільйонів тонн зерна менше, то це все одно дозволить з лишком покрити потреби українців і забезпечити раніше заплановані експортні поставки.

Залишити коментар: