Новини, Техніка

Агродрони компанії CROP – найсучасніші технології для обприскування

24.09.2021

Популярність використання безпілотників у сільському господарстві зростає з кожним роком. Особливим попитом користуються агродрони для обприскування, адже вони, на відміну від наземних машин,  можуть чітко працювати на високих культурах і вологих ґрунтах.

В Україні послуги з оброблення сільськогосподарських земель дронами надає сервісна компанія CROP.

Компанія молода, проте,  завдяки використанню найсучасніших технологій автоматизації і спираючись на світовий досвід, вона вже встигла здобути авторитет серед вітчизняних аграріїв.

Детальніше про діяльність компанії ми поспілкувалися з її директором Юрієм Усатенком.

– Основний напрямок нашої роботи – це обприскування полів за допомогою дронів: внесення добрив, засобів захисту рослин, десикація посівів сільськогосподарських культур. Зазначу, що саме під час десикації агродрони користуються найбільшим попитом, адже навіть у тих господарств, які мають висококліренсні обприскувачі, виникають труднощі при проведенні цієї технологічної операції на соняшнику та кукурудзі. Але наразі агродронів катастрофічно не вистачає, тому ми й вирішили створити компанію, яка допоможе агровиробникам працювати ефективніше та продуктивніше, – каже пан Юрій.

Агродрони компанії CROP – найсучасніші технології для обприскуваня

– У чому полягають основні переваги оброблення полів агродронами? 

Їх чимало, та серед головних:

– Можливість обприскування високих культур; економія на транспортних витратах і обсягах води; відсутність технологічної колії; змога внесення розчину безпосередньо після рясних опадів, високоточне внесення препарату, висока продуктивність агродрона (до 180 га за зміну одним дроном); обприскування в нічний час що забезпечує більш сприятливі умови для обробки полів.

Тому, як бачимо, використання дронів – це не лише зручно, а й економічно вигідно.

– Які дрони ви використовуєте?

– Ми користуємось найбільш інноваційними моделями провідної китайської компанії XAG, яка з 2007 року спеціалізується на розробці та виробництві  професійних дронів для сільського господарства. До послуг сільгоспвиробників  дрон-обприскувач XP 2020 та багатофункціональний дрон X-MISSION.

Щоб було більш зрозуміло, якщо провести аналогію з телефонами, то XAG серед  дронів – це як iPhone серед телефонів. Вони, звичайно, дорогі, але цілком цього варті: адже, на відміну від конкурентів, потужніші й продуктивніші.

Загалом, дрони китайського виробництва зараз утримують «пальму першості» на світовому ринку. І це не дивно, тому що у китайців попит на ці інноваційні агрегати значно вищий, ніж в інших країнах:  у них переважають рисові плантації, які можна ефективно обробляти лише за допомогою дронів. Тож вони постійно удосконалюються у цьому напрямку, внаслідок чого у всьому світі сьогодні активно використовують саме китайську техніку.

– А якщо порівнювати з наземним обприскувачем? Чи є відмінності?

– Ми проводили подібні досліди: на одному й тому ж полі обробляли ділянки як дроном, так і наземною машиною і порівнювали результати. Вони рівноцінні! Щоправда, наразі багатьох фермерів лякає різниця в об’ємі води, що застосовується для обприскування: у дронах цей об’єм значно менший. Тож їх насторожує, що БПЛА може не впоратися з поставленою задачею, а ціна питання досить висока, ризики великі.  Але за час нашої роботи ще не було жодного негативного відгуку, що дрон не впорався, або впорався не повністю. Тому об’єм води – це не мінус – це особливість роботи з дроном!

– А як щодо цінової політики на ваші послуги?

– На ринку зараз ціна за подібні послуги  коливається в межах від 10 до 15 доларів за гектар. І, якщо порівнювати з авіацією, то обприскування агродроном, на перший погляд, виходить дорожче, ніж літаком. Але, якщо порахувати ефективність та якість внесення, яка при цьому є набагато вища, то в підсумку виходить набагато дешевше.

Агродрони компанії CROP – найсучасніші технології для обприскуваня

– З якими проблемами доводиться найчастіше стикатися у роботі?

– Найскладніше сьогодні знайти спеціалістів, які можуть професійно працювати з дронами. Адже ринок стрімко розвивається, вже розробляються дрони, котрі в недалекому майбутньому покриватимуть до 6 гектарів за один виліт і матимуть об’єм бака до 40 л. Можливість дрона вносити препарат тільки там, де це необхідно в межах одного поля приверне до них набагато більше уваги, тому що значно скоротить витрати на хімію. Ось тоді й настане справжній «бум».

– Ви працюєте по всій Україні? Чи плануєте розширяти свою діяльність?

– Так, свої послуги ми надаємо по всій території країни, виїжджаємо у регіони. У перспективі ж в кожній області будемо мати свої бригади, які швидко реагуватимуть на запити.

А щодо інших послуг, то з наступного сезону маємо намір надавати послуги  моніторингу полів за допомогою дронів. Це дуже цікава справа. Та наразі роботи вистачає й зі звичайним обприскуванням, адже кількість клієнтів зростає з кожним днем. І для нас дуже важливо, щоб вони були задоволені результатом.

Анна Артим

Агродрони компанії CROP – найсучасніші технології для обприскуваня

М. Київ, вул. Миколи Хвильового, 15
Телефони:
+38 050 505 55 95
+38 097 855 88 77
Сайт: www.crop.in.ua
E-mail: info@crop.in.ua

Залишити коментар: