Новини

Агросектор України на осінньо-зимовий сезон потребує близько 860 млн куб.м природного газу

09.09.2022

За розрахунками УКАБ, оціночна потреба для агросектору в природному газі на період вересень 2022-квітень 2023 року становить 860 млн. куб.м.

Як відомо, природний газ є одним з основних видів палива, що використовується для сушіння зернових та олійних культур для доведення до базисних показників вологості та можливості довготривалого його зберігання, для виробництва цукру з цукрових буряків, опалювання промислових овочевих тепличних комплексів,  а також у технологічних процесах виробництва борошна, олії, хліба, молочних продуктів та м’яса.

Дана потреба враховує прогнозований рівень врожаю основних пізніх зернових та олійних культур, їх вологість та відповідну витрату газу на доведення до базисної вологості, врожай цукрового буряку та витрати газу на переробку його на цукор, площу промислових овочевих теплиць, що знаходяться на контрольованій території України, та потреби інших основних галузей харчової промисловості.

Підприємства частково заміщають  природній газ альтернативними видами палива, де це технологічно можливо та є фінансовий ресурс для відповідних інвестицій. Проте природній газ залишається основним видом палива для більшості з них – від 70 до 85%.

Водночас ціни на природній газ вже розпочали стрімкий ріст – якщо в серпні 2022 року тариф Нафтогазу України для підприємств становив 31,48 грн/куб.м. з ПДВ, то вже на вересень 2022 року тариф складає 49,99 грн/куб.м. з ПДВ. Очевидно, надалі ціни можуть продовжити  зростання, що стане не підйомним фінансовим тягарем як для виробників продуктів харчування, так і споживачів.

Саме тому підприємства агропромислового комплексу мають надію на більш  прогнозоване ціноутворення та прийнятний рівень вартості природного газу в осінньо-зимовий період.

Відповідне звернення щодо необхідності врахування потреб агросектору та прогнозованості вартості природного газу вже було направлене уряду з боку УКАБ.

Залишити коментар: