Новини

Агроспільнота закликає депутатів запобігти скасуванню пільгового оподаткування палива

18.08.2022

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до профільних Комітетів ВРУ з проханням не підтримувати законопроєкти та будь-які ініціативи щодо повернення акцизу на пальне у період воєнного стану.

Як йдеться у зверненні, у березні цього року Верховна Рада України скасувала стягнення акцизів на пальне. Проте, 14.08.2022 року на офіційному веб-сайті ВРУ було зареєстровано проєкт Закону України №7668 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку». Основна мета законопроєкту – повернення на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100,00 євро за 1000 літрів.

“На сьогодні ставки акцизу на біопаливо, біодизель і бензин з етанолом залишись на довоєнному рівні, адже на них не було скасовано стягнення акцизу у березні цього року. Така ситуація вкрай негативно впливає на стимулювання внутрішньої переробки відповідної сільськогосподарської продукції та виробництво біопалив в Україні. Враховуючи проблеми з логістикою аграрної продукції, імовірно, що Україна матиме декілька мільйонів тонн кукурудзи, яку не зможе вивезти, а також враховуючи, що деякими підприємствами було вже проінвестовано мільйони доларів у біогазові комплекси, цю кукурудзу можна віддати на переробку для внутрішнього виробництва біоетанолу та біодизелю. Проте, для цього необхідно передбачити пільгове оподаткування і на ці види паливаа, а не скасовувати його взагалі до закінчення дії воєнного стану”, – пояснюється у зверненні.

Разом з тим, враховуючи, що Україна продовжує стрімкий курс на вступ до Європейського Союзу, варто врахувати практику країн ЄС щодо питання оподаткування пального. Так, відповідно до Статті 8 Директиви Ради ЄС №2003/96/ЄС від 27.10.2003 року встановлюються певні пільгові умови – мінімальний рівень оподаткування до продуктів, що використовуються як моторне паливо для промислових і комерційних цілей, зокрема, і для аграрної сфери. 

Крім того, відповідно до пункту 3 цієї ж Директиви може бути застосовано нульовий рівень оподаткування до енергетичних продуктів, що використовуються, зокрема, і для сільськогосподарських робіт.

Аграрний сектор України завжди був і залишається рушієм економіки нашої держави. Враховуючи важку ситуацію з логістикою, яка здорожчала перевезення аграрної продукції у 2-6 разів, в залежності від операції, занизькі закупівельні ціни, на додаток ще й повернення акцизу на пальне, спричинить додаткове фінансове навантаження на бізнес.

Залишити коментар: