Новини, Це цікаво

Автомобілі виробництва «Case», або Як за короткий термін компанії вдалося створити цілу лінійку надійних машин

20.10.2021

Напевно, багато фермерів не знають, що, крім виробництва сільськогосподарської техніки, компанія «Case»  також була знаним виробником комерційних автомобілів у 1920 -х роках.  Найвідомішою розробкою компанії є модель автомобіля Case Model X Suburban Coupe 1925 року. Саме його можна часто побачити на тематичних виставках.

Історія перших автомобілів

У 1904 році в американському містечку Рейсін розпочала свою діяльність невелика автомобільна компанія «Пірс» (Pierce), що випускала комерційні авто під маркою «Пірс-Рейсін» (Pierce-Racine). Також у містечку Рейсін існувала й інша компанія «Дж. І. Кейс» (J.I.Case), яка була створена ще у 1848 році.

J.I.Case заснована Джеромом Інкрізом Кейсом, і з часом стала одним з найбільших в Америці виробників сільськогосподарської техніки та парових двигунів.

У 1910 році компанія J. I. Case придбала компанію Pierce-Racine в Рейсіні і почала виготовляти власні автомобілі під брендом «Case». Компанія мала  представників по всьому світу, тож новий продукт поставлявся шаленими темпами. Автомобілі Case випускалися в таких варіаціях: туристичні, седан, купе і спортивні класу «люкс». Компанія орієнтувалася на заможних покупців і пропонувала гнучку систему підбору комплектації: якщо клієнту, наприклад, не подобалася пропонована оббивка салону, то виконувався її індивідуальний підбір.  

У 1918 році з’явився перший «Кейс-U» з 6-циліндровим 50-сильним двигуном «Континентал» (Continental) у 4957см3, що пропонувався як 7-місний «сімейний» седан або 4-місний родстер. На моделі «X» у 1922 році встановили новий 6-циліндровий двигун об’ємом 3958 см3 потужністю 55 к.с.

Одночасно виготовлялась і більш солідна модель «Y» з двигуном об’ємом 5,3 л потужністю 70 к.с. Всі вони були типовими класичними машинами без будь-яких технічних витребеньок.

У 1926 році з’явився останній автомобіль марки  «Кейс», що мав назву «Джей-Ай-Сі» (Jay-Eye-See) (так вимовлялися ініціали засновника компанії «Кейс»). Наступного року виробництво автомобілів завершилося, а «Кейс» став одним із найбільших у світі виробників тракторів і сільськогосподарських машин.

Підготувала Христина Котович

                                              

Залишити коментар: