Новини, Це цікаво

CША працюють над новою зерновою культурою Kernza

22.11.2022

Посуха цього літа може призвести до зниження врожайності таких культур, як кукурудза, на 16%, а вторгнення росії в Україну спровокувало глобальний дефіцит зерна.

Більшість культур, які сьогодні вирощують, є однорічними, тому ґрунт орють щорічно, що, поряд із використанням добрив, сприяє втраті вуглецю в ґрунті та забрудненню води.

Але селекціонери з Земельного інституту в США 20 років працювали над розведенням дикорослої багаторічної культури Kernza, яка, як вони очікують, одного дня дасть стільки ж зерна, скільки однорічна пшениця. Kernza має потужну і глибоку кореневу систему. Вона потребує внесення добрив, але воно поглинає понад 90% азоту, що вноситься, у порівнянні з пшеницею, яка поглинає лише 40 %, відповідно відбувається менший викид в атмосферу або у водні шляхи.

Сьогодні Kernza здебільшого змішується з пшеницею для виготовлення борошна для хлібобулочних виробів. Land Institute співпрацює з такими брендами, як Patagonia Provisions, який розробив комерційне крафтове пиво; General Mills, яка працює над зерновим продуктом; і нещодавно дослідницький підрозділ Carlsberg. У Європі Kernza ще не отримала статусу харчової культури, але фермери у Франції та Швеції досліджують її.

Джерело: Мінагрополітики, Reuters

Залишити коментар: