Новини, Рослинництво

День поля у ПП «Західний Буг»: продукти, які підвищують ефективність агробізнесу

11.08.2021

З 29 червня по 2 липня у одному з найуспішніших аграрних підприємств – ПП «Західний Буг» відбувалися Дні поля.  Заходи проходили на полях компанії у м. Буськ Львівської області, і зібрали 150 учасників з 7 областей України.

День поля у ПП «Західний Буг»: продукти, які підвищують ефективність агробізнесу

Вже традиційно на гостей заходу чекала цікава та насичена програма. Зокрема, під час теоретичної частини провідні фахівці компанії презентували продукти і послуги, які допомагають підвищити ефективність агробізнесу. Після цього учасники мали змогу оглянути більше 600 дослідних демоділянок озимої пшениці, озимого ячменю та сої, спостерігати реакцію сортів на складні ґрунтово-кліматичні умови, технології живлення, отримати інформацію про властивості сортів і потенціал їхньої врожайності, а також професійні консультації.

Та це було далеко не все! Адже на присутніх чекали ще й захоплюючі новинки. Відтак, «родзинкою» цьогорічних Днів поля у ПП «Західний Буг» стала демонстрація в роботі посівного комплексу Mzuri Pro-Til.

Але про все по черзі…

Захід розпочався зі вступного слова комерційного директора ПП «Західний Буг» Сергія Сікорського.

 «ПП «Західний Буг» – один із лідерів ринку Західної України із майже 20-ти річною історією. Земельний банк підприємства налічує 65 000 гектарів на Львівщині, Волині, Буковині та Тернопільщині.

Сьогодні ми хочемо поділитися частинкою секретів нашого успіху, запропонувати низку інструментів та рішень, які нами вже апробовані та системно і масово застосовуються у виробництві.

Ми зібрали наші продукти в один портфель, серед них є традиційні і відомі Вам, такі як виробництво та продаж насіння та послуги агрохімічної лабораторії – цим ми займаємось вже майже 10 років.

Друга категорія – продукти не нові, традиційні для ринку, але для нас є новинками. А саме послуги елеваторів та викупу зерна і ремонту та обслуговування техніки.

І є ще третя категорія продуктів, які не тільки є новими для нас, але й для ринку загалом – це послуги агрономічного супроводу та дистрибуція посівних комплексів Mzuri Pro-Til».

День поля у ПП «Західний Буг

Виробництво і продаж насіння

Христина Данилюк, відповідальна за продукт «Насінництво» у ПП «Західний Буг»:

«Насінництво  у ПП «Західний Буг» розпочалося в 2013 році, коли вперше запустили насіннєвий завод у м. Броди. У перший рік ми продали 500 т насіння. Сьогодні обсяг реалізованого насіння складає більше 5 тисяч тон на рік. Крім того, ми також надаємо послуги з доробки посівного матеріалу: на насіннєвому заводі усе насіння ретельно доводиться до належних посівних кондицій на спеціалізованому, зерноочисному обладнанні провідного німецького виробника PETKUS.

Протруювання насіння проводиться на високотехнологічному німецькому обладнанні Willy Niklas W.N.5/100. У 2019 році ПП «Західний Буг» укомплектувало насіннєвий завод ще однією такою протруювальною машиною останньої моделі, яка забезпечує найбільш точне нанесення препарату на насіння і оберігає його від хвороб.

День поля у ПП «Західний Буг

На демонстраційному полі посіяно більше 600 насіннєвих ділянок. До вибору сортів ми підходимо дуже ретельно: обираємо найкращі сорти різної групи стиглості, які убережуть від «сюрпризів» під час сезону. Щоб краще розуміти сорт, ми засіваємо дослідні ділянки в різні терміни, з різною нормою висіву, у 4-ох повтореннях; сіємо не лише ті сорти, які продаємо, а також тестуємо найперспективніші сорти іноземної селекції, адже хочемо розуміти, куди рухається ринок і з чим нам доведеться працювати завтра. Надаємо наше поле для посіву дослідних ділянок оригінаторам, аби мати можливість спостерігати за ними, порівнювати, і впроваджувати у наш портфель ті сорти, які показали найкращі результати».

Викуп зерна та послуги елеваторів

Відповідальний за розвиток елеваторів ПП «Західний Буг» Павло Чепак ознайомив присутніх з послугами елеваторів та викупу зерна, які компанія надає аграріям:

«Від початку свого заснування ПП «Західний Буг» працює з зерном. Тож досвід роботи становить вже 20 років. Наші елеваторні комплекси надають повний спектр послуг з приймання, доробки, зберігання та відвантаження зернових і олійних культур фермерам, сільськогосподарським підприємствам і комерційним структурам.

Підприємство має 4 елеватори у Львівській області. Потужність одночасного зберігання на елеваторах – 115 тис. тон.

Цього року компанія інвестувала у елеватори 100 млн. гривень, ми збільшили продуктивність транспортного, сушильного та очисного обладнання. Всі елеватори обладнані сертифікованими лабораторіями для перевірки якості зерна протягом усього часу його зберігання. Такий контроль якості виправдовує себе незмінно високими характеристиками вихідної продукції.

«Західний Буг» також проводить викуп зерна за конкурентною ціною на день заключення договору.

Основна перевага викупу зерна нашою компанією у тому, що усі послуги з приймання, зберігання та відвантаження зерна, проданого нам, для Вас будуть безкоштовними. Крім того, можливий розрахунок зерном за придбані у ПП «Західний Буг» насіння, послуги агрохімічної лабораторії, агроконсультації, сівалки MZURI, вживану техніку, послуги по ремонту с/г техніки».

Послуги агрохімічної лабораторії

«Наша лабораторія почала свою роботу ще у 2011 році. У 2012-13 роках ми залучили європейських спеціалістів для постановки і апробації іноземних методик. За цей час нами проаналізовано більше 49 тисяч зразків, наші фахівці дослідили й обстежили понад 250 тисяч гектарів. Маємо понад 300 задоволених клієнтів, працюємо з такими «акулами» агробізнесу як KWS, «Ґудвеллі Україна», концерном «Укрпромінвест-Агро»,  ТзОВ «Галичина-Захід» та ін.

Основною галуззю діяльності нашої лабораторії є аналізи ґрунту. Робимо картографування згідно агрохімічних показників і в подальшому розробляємо рекомендації по внесенню органічних та мінеральних добрив.

Також виконуємо листкову діагностику, проводимо аналізи мінеральних і органічних добрив, зерна та насіння, кормів, води», – розповіла Наталія Лінник, завідувач агрохімічної лабораторії.

Агроконсультації та агрономічний супровід с/г підприємств

Володимир Крупак, агроном-аналітик ПП «Західний Буг»:

«На ринку агроконсалтингу ми працюємо вже більше 4 років. Надаємо послуги з повного або часткового агросупроводу, які включають у себе, в першу чергу, регулярний польовий скаутинг, без чого вирішити проблеми чи завдання господарства фактично неможливо. Крім цього, фахівці нашого відділу надають комплексні послуги з:

  • планування оптимальної сівозміни, формування технологічних карт вирощування с/г культур;
  • вибору найбільш доцільної системи ґрунтообробітку на полях господарства;
  • оптимізації системи живлення рослин;
  • підбору районованих сортів і гібридів, препаратів для протруювання насіння;
  • планування ефективної системи гербіцидного і фунгіцидного захисту;
  • підтримку у підборі і закупівлі препаратів тощо.

День поля у ПП «Західний Буг»: продукти, які підвищують ефективність агробізнесу

Послуги відділу агроконсалтингу ПП «Західний Буг» та рекомендації, які ми надаємо, базуються як на власному досвіді компанії, так і на європейських принципах живлення та захисту рослин. Для оцінки стану посіву використовуються результати аналізу власної агрохімічної лабораторії. Також ми досить тісно співпрацюємо з провідними науковцями України, Польщі, Німеччини, США, і можемо сказати що ця співпраця є далеко не односторонньою.

Мета нашого агрономічного супроводу полягає в піднятті рентабельності Вашого сільськогосподарського бізнесу. Звичайно, ми не обіцяємо феноменального зростання врожайності вже в перший рік співпраці. Однак ми гарантуємо об’єктивність в оцінці поточного стану посівів та справ у господарстві, що разом з формуванням оптимальних по затратах технологічних карт допоможе стабілізувати та поступово покращити фінансовий результат з вирощування всіх культур.

Про ремонт та обслуговування с/г техніки, яке ПП «Західний Буг» надає клієнтам, розповів Андрій Надворний, відповідальний за проєкт «Ремонт та обслуговування с/г техніки»

«Мобільна сервісна служба ПП «Західний Буг» забезпечує післягарантійне обслуговування та ремонт тракторів, навантажувачів, комбайнів, обприскувачів, розкидачів, сівалок марок John Deere, Caterpillar, Case, New Holland, JCB, Mzuri, Amazone, Kverneland, Horsch, Monopill, Claas, Trimble та ін.

Сервісні інженери компанії проходять навчання новітнім технологіям в галузі ремонту та обслуговування с/г техніки у офіційних дилерів на теренах України та країн Європи.

Ми впевнені, що завдяки своєму багаторічному досвіду і вмінням зможемо забезпечити ефективну і безперебійну роботу Вашої техніки!».

Проєкт Mzuri: технології майбутнього вже сьогодні

Відповідальний за проєкт Mzuri Павло Бабій:

«У 2021 році ПП «Західний Буг» стало офіційним дилером компанії MZURI в Західній Україні..

7 років тому наша компанія відмовилася від плужного обробітку ґрунту і перейшла на безвідвальний обробіток. Зараз ми робимо наступний крок – відмовляємось від рихлення і переходимо до смугового обробітку або Strip-till. До цього ми пробували використовувати різні агрегати, які працюють за цією технологією,  кожен з них мав свої плюси та мінуси, але найкраще, з нашої точки зору, під концепцію технології Strip-till підходить саме посівний комплекс MZURI Pro-Til .

Минулого року ми вперше випробували цю сівалку на власних полях –  комплексом MZURI посіяли більше 2000 га озимих пшениці та ячменю. Цього року посіяли 3 тисячі гектарів кукурудзи і 200 гектарів ярої пшениці.

День поля у ПП «Західний Буг»: продукти, які підвищують ефективність агробізнесу

MZURI – це універсальна сівалка, яка дозволяє сіяти всі культури без винятку, крім цукрового буряка, проте, виробник на місці не стоїть, і сівалка під цю культуру вже розроблена і їде до нас на тестування.

Чому ми задумалися над технологією MZURI Pro-Til?  Чому ми вважаємо, що за нею майбутнє?

Технологія поєднує в собі переваги звичайного (плужного) і безвідвального обробітку ґрунту, захищає ґрунт від пересихання і вивітрювання, завдяки обробітку невеликої ділянки, в яку вносяться добрива і висівається насіння.

Комплекс MZURI Pro-Til розроблений англійськими інженерами для виконання одночасно 3-ох операцій за один прохід (рихлення, внесення добрив і посіву) без попередньої підготовки ґрунту (безпосередньо по стерні).

День поля у ПП «Західний Буг

Також серед переваг технології MZURI Pro-Til  варто відзначити те, що:

  • технологія дозволяє дотримуватися оптимальних термінів посіву, точно розміщуючи насіння у зволожений та аерований ґрунт, вносити відповідну кількість поживних речовин, зменшити норму висіву, забезпечити дружні сходи і рівномірне розміщення рослин.
  • Обробіток тільки вузьких смуг ґрунту (не більше ніж 1/3 ширини поля), невеликий опір при глибокому розпушувачі, а також короткий час роботи, призводить до низької витрати пального (10-15 л/га). Тобто у порівнянні з плужним обробітком, Ви витрачаєте у 2-4 рази менше пального.
  • Своєчасні, дружні та рівномірні сходи, оптимальне живлення рослин, більш широка відстань між рядками, що обмежує розвиток патогенів, хороше освітлення рослин в рядках, ґрунт, що утримує вологу – це переваги технології Mzuri Pro-Til, що гарантують високу врожайність та якість. Стерня, що залишилася на поверхні ґрунту, і невеликі борозни, в яких ростуть рослини, сприяють кращій зимостійкості.
  • Конструкція розпушуючих лап і посівних сошників дозволяє під час одного проходу одночасно вносити основні мінеральні добрива та мікрогранули. Передпосівні добрива, як правило NPK, потрапляють тільки в розпушений ґрунт, в якому буде проростати коренева система рослин. Інше добриво, мікрогранули, вводяться навколо висіяного насіння, щоб у рослин вже з моменту проростання був доступ до макро- і мікроелементів. Дозу добрив для більш родючих ґрунтів можна зменшити на 20-30%.

День поля у ПП «Західний Буг

Отже, підсумовуючи все вищесказане, можна зробити висновок, що Mzuri Pro-Til – це економія витрат на паливо, робочу силу, добрива, машини і витрати на їх ремонт та технічне обслуговування. А невеликі витрати та високі урожаї означають прибуток!».

За детальною інформацією просимо звертатися: (050) 372 62 51, www.zahbug.com.ua.

Анна Артим

Залишити коментар: