Новини, Рослинництво

День поля у ПП «Західний Буг: збільшуємо прибуток на 250$/га!

06.08.2022

День поля у ПП «Західний Буг: збільшуємо прибуток на 250$/га!

З 24 червня по 1 липня в одному з найуспішніших аграрних підприємств – ПП «Західний Буг» (земельний банк налічує 65 000 гектарів на Львівщині, Волині, Буковині та Тернопільщині) відбувалися Дні поля. Заходи проходили на полях компанії у м. Буськ Львівської області і зібрали чимало учасників.

Уже традиційно на гостей чекала цікава та насичена програма, під час якої фахівці компанії ділилися перевіреними інструментами, які дозволяють збільшити прибуток на 250$/га!

Захід розпочався зі вступного слова Христини Данилюк, котра відповідальна за роботу відділу сучасних рішень для агробізнесу ПП «Західний Буг» та напрямок насінництва.

Насінництвом ПП «Західний Буг» займається з 2013 року, коли вперше запустили насіннєвий завод у м. Броди. Проте, крім насінництва, компанія може бути корисна ще й в багатьох інших напрямках. Саме про них і розповіла пані Христина:

«Минулого року на Дні поля ми демонстрували шість продуктів. На жаль, у зв’язку з ситуацією в країні один з них наразі став неактуальний – це послуги елеваторів. Але інші п’ять залишаються затребуваними. Це:

– виробництво і продаж насіння: у минулому році у ПП «Західний Буг» посівний матеріал придбали 214 господарств. Загалом, продажем посівного матеріалу ми займаємося з 2014 року і станом на 2021 рік обсяги реалізованого насіння склали більше 5 тисяч тон.

Також надаємо послуги з вирощування, доробки і протруювання насіння на наших потужностях як оригінаторам, так і іншим с.-г. виробникам. Відтак, за 2021 рік ми доробили більше 13 000 т посівного матеріалу.

– Послуги агрохімічної лабораторії: з 2020 по 2021 рік кількість замовлень від аграріїв зросла на 19%. Найбільш затребуваними є послуги агрохімічного аналізу ґрунту: за минулий рік ми обстежили понад 90 тисяч га землі.

– Агроконсультації та агрономічний супровід с/г підприємств: цей продукт присутній у компанії з 2017 року. Минулоріч послугами цього відділу скористалися 27 господарств.

– Ремонт та обслуговування сг техніки: це один із нових продуктів компанії. Вперше про таку послугу для с.-г. виробників ми заявили у 2021 році. В подальшому плануємо розвиток цього напрямку в більш широких масштабах, добрали сервісних інженерів – людей, котрі мають великий досвід роботи у цій галузі. Тож наразі наша сервісна служба налічує 34 сервісних інженера.

– проєкт Mzuri: це теж наш новий продукт – дистрибуція посівних комплексів Mzuri Pro-Til. Ми самі лише рік як почали працювати за технологією Strip-till. У кінці осені отримали перші результати по посівах цими комплексами. Для того, щоб ознайомити й інших агровиробників з цією технологією організували у 2021 році демотур.

День поля у ПП «Західний Буг: збільшуємо прибуток на 250$/га!

Усі ці продукти й послуги були доступні аграріям ще з минулого року, тож для нас було дуже важливо отримати зворотній зв’язок від клієнтів, аби зрозуміти, чи будуть вони й надалі звертатися до нас і чи порадять своїм колегам. Ми отримали понад 90% позитивних відгуків. Тож ми задоволені і працюємо, аби виправити усі хиби».

Далі фахівці ПП «Західний Буг» зробили акцент на перевірених інструментах, за допомогою яких можна отримувати додаткові прибутки з гектара.

Перевірені інструменти, які дозволяють економити та заробляти

Анастасія Градова, завідувачка агрохімічної лабораторії розповіла про основні фактори, які впливають на отримання якісного врожаю (ґрунт, насіння, вода та добрива):

«Для того, щоб виростити врожай та досягнути максимального результату потрібно мати якісні ресурси, враховувати кліматичні умови, ґрунти, сонячну енергію, вологу тощо.

Стосовно ґрунту, то, знаючи запаси різних елементів у ньому, та розуміючи, як по ньому працювати, можна заощадити чималі кошти на кожному гектарі.

Наприклад, при плануванні живлення культур ми часто не враховуємо багато факторів, зокрема, біометричний склад ґрунту, залишки органічних решток, запаси вологи. Наш відділ на своїх полях проводить чисельні досліди щодо цього і вже маємо позитивний досвід отримання високих і стабільних врожаїв, а також економію до 113 $ /га при збалансованому живленні (стосується фосфорно-калійних добрив).

Щодо азотних добрив, вартість яких дуже висока, а ще й їх немає зараз в наявності на ринку, то, знаючи баланс азоту в ґрунті, і розуміючи, скільки його виносить культура і скільки повертається, розуміючи кількість залишкового азоту в ґрунті, можна зекономити 40 $/га.

Важливу роль відіграють і посівні якості насіння (схожість, маса тисячі, енергія проростання, сила росту), адже від них залежить 50% отримання заплановано врожаю. Нерозуміння цих посівних якостей призводить до значних втрат: від 400 кг/га до 1 т/га. А при вартості аналізу 10$ ви точно розрахуєте потрібну норму висіву культур та отримаєте заплановану густоту сходів.

Наступним важливим інструментом є розуміння якості води. Часто у господарстві вода використовується із природніх джерел, де присутня каламутність, що впливає на роботу пестицидів, жорсткість, кислотність. У підсумку це чинить негативний вплив на рівномірне розпилення пестицидів, на якість роботи техніки, на розвиток рослини тощо.

Тому варто зважено підходити до розуміння якості води, адже це допомагає покращити ефективність роботи ЗЗР-ів, знижує фітотоксичність препаратів на культуру, збільшує терміни експлуатації фільтрів і форсунок. Відтак, при вартості аналізу 10 $ на місяць ви застрахуєте себе від можливих втрат на 28$/га.

Ще один інструмент, про який слід згадати, – це виявлення фальсифікату добрив, адже у зв’язку з різким їх подорожчанням, кількість фальсифікату цьогоріч зросла до 15-20%.

Отже, дізнавайтеся більше про якість інструментів, які ви використовуєте, та отримуйте додаткові прибутки з кожного гектару!».

Олександр Бараненко, керівник сервісної служби поділився інформацією про ефективне використання техніки, адже простій коштує в середньому 103 $/год, а невчасне виконання с.-г. операцій спричиняє додаткові втрати врожайності.

«На підприємстві ми експлуатуємо власну, далеко не нову техніку настільки ж інтенсивно, ніби вона нова! Це можливо завдяки планово-попереджувальним ремонтам. Також використовуємо у себе і пропонуємо послуги з впровадження таких сучасних інструментів як системи точного землеробства і системи обліку пального», – зазначив фахівець.

Технологія Mzuri Pro-Til: результати вражають

У 2021 році ПП «Західний Буг» стало офіційним дилером компанії MZURI в Західній Україні. Відповідальний за проєкт Mzuri Павло Бабій розповів про отримання додаткових прибутків на гектарі за допомогою цієї технології. За словами фахівця, цьогоріч ПП «Західний Буг» вдалося додатково заробити 2,5 млн $ за допомогою посівного комплексу Mzuri Pro-Til.

День поля у ПП «Західний Буг: збільшуємо прибуток на 250$/га!

«Підготовка ґрунту до посіву і власне сам посів – це основні стадії, які потрібно провести якісно, щоб отримати максимальну врожайність, – каже пан Павло. – Останнім часом багато аграріїв відзначають, що варто робити менше проходів полем, менше ущільнювати ґрунт, оскільки це негативно впливає на розвиток рослин. І це правильно: адже якщо ми робимо менше проходів, то, відповідно, ще й економимо кошти. Саме це й забезпечують посівні комплекси Mzuri Pro-Til, котрі розроблені англійськими інженерами для виконання одночасно 3-ох операцій за один прохід (рихлення, внесення добрив і посіву) без попередньої підготовки ґрунту (безпосередньо по стерні).

Поділюся з вами результатами, які ми отримали за 2 роки використання цих агрегатів (перші посіви ми проводили у 2020 році).

Отже, згідно наших досліджень, технологія Mzuri Pro-Til забезпечує:

– зменшення витрат на пальне, що особливо актуально цього року: за допомогою цього агрегата можна обробити ґрунт, внести добрива та посіяти з витратою пального до 23 л/га, у той час як середностатистичне господарство при традиційному обробітку витрачає 45-50 л/га;

– зменшення витрат на мінеральні добрива, адже посівний комплекс забезпечує ефективне їх використання: внесення добрив безпосередньо в прикореневу зону рослини, що дозволяє зменшити їх норму на 20-30%;

– зменшення витрат на насіння: завдяки широкорядному посіву норми висіву на насіння можна зменшити на 15-20%;

– зменшення витрат на робочу силу: всього за 20-25 хвилин агрегат Mzuri Pro-Til обробляє ґрунт, вносить добрива та здійснює посів на площі 1 га;

– збереження вологи в ґрунті та захист від водної і вітрової ерозії (завдяки збереженню рослинних решток на поверхні поля зменшується вплив вітру та проливних дощів на рослини;

– збільшення біологічної активності ґрунту».

Учасники Дня поля мали можливість не лише прослухати інформацію про посівний комплекс Mzuri Pro-Til, а й побачити його в роботі на полі.

Демополе ПП «Західний Буг»: сорти, що гарантують високий врожай

Крім того, на демополі ПП «Західний Буг» гостям продемонстрували 138 дослідних ділянок сортів пшениці й ячменю від провідних іноземних компаній. Аграрії на власні очі могли спостерігати реакцію сортів на складні ґрунтово-кліматичні умови, технології живлення, отримати інформацію про властивості сортів і потенціал їхньої врожайності, а також професійні консультації.

День поля у ПП «Західний Буг: збільшуємо прибуток на 250$/га!

«Посів на демополі проводився в різні терміни: перший посів пшениці був доволі пізній – 22 жовтня, попередником виступала соя. Навпроти посіяно дзеркальне відображення тих самих сортів, але вже через місяць – 29 листопада. Сорти сіяли по групах стиглості. Тут є як сорти, на яких наше підприємство зупинило свій вибір, так і сорти, що присутні на ринку та можуть складати конкуренцію. Також є нові сорти, яких нема в Україні, проте вони користуються популярністю в Європі, або ж ті, що знаходяться на стадії реєстрації в Україні.

Зазвичай ми обираємо для посіву стабільні урожайні сорти, які за різних умов можуть забезпечити нас плановими показниками врожайності», – підсумувала Христина Данилюк.

Анна Артим

Залишити коментар: