Новини

Держгеокадастр запускає ведення Державного картографо-геодезичного фонду України через геоінформаційну систему в режимі онлайн

25.11.2022

Від сьогодні Держгеокадастр розпочинає приймання та зберігання матеріалів, одержаних за результатами виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, і забезпечуватиме формування та ведення Державного картографо-геодезичного фонду України в електронному вигляді.

Що це означає?

Буде значно спрощено процедуру приймання картографічних матеріалів, а у перспективі – дозволить швидко та зручно отримати доступ до необхідних картографічних матеріалів на певну територію для виконання різних державних завдань (при плануванні будь-яких будівельних, інженерних, топографо-геодезичних робіт чи вирішення завдань з відновлення та оборони). Забезпечення обліку та доступу до таких картографічних матеріалів дозволить уникнути подвійних, а часом і потрійних витрат бюджетів громад на дублювання створення таких матеріалів, бюрократію в організації даного процесу і, звісно, зменшить вплив людського фактора.

Для чого це?

Раніше усі матеріали здавалися фізично, у паперовому вигляді та на магнітних носіях, що було незручно та занадто забюрократизовано. Крім цього, відсутність належного обліку та доступу до метаданих картографо-геодезичних матеріалів, ускладнювала процедуру отримання та ефективного подальшого використання таких матеріалів.

Відтепер приймання картографо-геодезичних і топографічних матеріалів (топографічні плани та карти всього масштабного ряду від 1:500 до 1:1 000 000), гідрографічних, аерозйомочних матеріалів до Державного картографо-геодезичного фонду буде здійснюватись через геоінформаційну систему.

Важливо, що виконавець картографо-геодезичних робіт буде ідентифікуватись через особистий кабінет та підписувати виконані ним роботи. У майбутньому – користувачам (органам влади та місцевого самоврядування) буде доступний реєстр виконаних та доступних матеріалів на всю територію України, що дозволить розуміти стан топографічної вивченості конкретної місцевості та актуальність матеріалів для неї.

«У такий спосіб, здійснено ще один надважливий крок на шляху до повної цифровізації – усі матеріали прийматимуться через особистий кабінет геоінформаційної системи. Це зручно, а головне – швидко та доступно», − наголосив Денис Башлик, заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

«Важливо, що Державний картографо-геодезичний фонд є невід’ємною складовою національної інфраструктури геопросторових даних. Запровадження геоінформаційної системи картгеофонду – це лише перший етап, а в подальшому планується вдосконалювати його функціонування і користування його відомостями, а також розробити інструменти для зручної валідації матеріалів, але про це згодом» – відзначив Дмитро Макаренко, заступник Голови Держгеокадастру.

Мінагрополітики

Залишити коментар: