Новини, Це цікаво

Десмодіум: рослина, яка «засинає» уночі і «танцює» вдень

01.07.2021

Десмодіум: рослина яка «засинає» уночі і «танцює» днем

Десмодіум  – це чагарник, який досягає 2 метри у висоту. Ця рослина має листя довгастої форми, що нагадує еліпс, причому верхні листки рослини злегка пониклі і набагато більші, ніж бічні. Квіти дрібні і зібрані групами .

Називають цю рослину «танцюючою», така  назва відображена здатністю листя обертатись. Завдяки своїй незвичайній особливості десмодіум що обертається ,завоював любов багатьох садівників світу, як професіоналів, так і аматорів. Кожен лист десмодіума складається з трьох листочків: центральний – більший, і два невеликих бічних листочка. Саме ці бічні листя і роблять обертальні рухи (реагуючи на зміни освітленості, а також на коливання повітря – музика, звуки і т.п.), описуючи кінчиком листа повний еліпс, причому протягом усього однієї хвилини. Настільки швидкий і наочний рух  є родзинкою даної рослини, та створює незабутні емоції у людини яка спостерігає за цим процесом.

Цікавим є той факт, що вночі рослина «засинає», і рух листя повністю припиняється до наступного сходу сонця. Десмодіум світлолюбна рослина, тож для всіх охочих вирощувати цю незвичну рослину в домашніх умовах, слід звернути особливу увагу на освітлення, воно має бути яскравим та інтенсивним.

Залишити коментар: