Новини

Динаміка цін на споживчі товари в Україні за останні 2 тижні

30.10.2021
УКАБ проаналізував динаміку цін в Україні на споживчі товари за останні 2 тижні.
Рекордсменом по зміні ціни стали яблука, вартість яких знизилася в середньому на 12% і станом на 28 жовтня становить 9,58 грн за кг. Основним фактором зниження ціни на яблука є сезонність, при якій ціна зменшується при надходженні гарного врожаю нового року. Цього року в Україні гарний врожай яблук, дякуючи якому ціна на даний продукт є найнижчою за 3 останні роки.
Завдяки фактору сезонності змінилися ціни і ряд іншим продуктів. Середні ціни на помідори зросли на 7% до 38,45 грн/кг. Сезон вирощування даного овочу в Україні закінчується і поступово українці переходять на імпортні поставки помідорів або ж на пропозицію з теплиць. Це призводить до більш високих цін в порівнянні з помідорами, що вирощувалися на відкритому ґрунті.
Через скорочення пропозиції вітчизняних ягід та фруктів та переводу фокусу споживачів на імпортні замінники, почали зростати в ціні банани та виноград Киш-миш. Обидві ці позиції додали в ціні близько 6% та 4%, та коштують 28 жовтня в середньому 26,77 грн/кг та 41,00 грн/кг, відповідно.
Трішки нетипова ситуація спостерігається з цінами на червоні буряки, які за 2 останні тижні зросли на 4% і станом на 28 жовтня коштують в середньому 8,40 грн/кг. Зазвичай ціна в даний період знижується. Швидше за все виробники даного овочу тимчасово зменшили пропозицію буряку для того, щоб реалізувати його по більш вигідній ціні ближче до зими або навіть весною. Гарною новиною є те, що такі дії призведуть до того, що в подальшому сезонне здорожчання не буде таким стрімким, як в попередні роки.
Радує зниження цін на цукор, на яке всі давно чекали. За останні 2 тижні цукор в ціні знизився на 6% до середньої ціни в 25,32 грн/кг. Українські цукрові заводи вже розпочали свою роботу і здійснили перші поставки цукру нового врожаю. Врожай цукрових буряків цього року кращий, ніж минулого, відповідно і ціна стає більш комфортною для українських споживачів.
Значний попит на соняшникову олію на світовому ринку (а Україна є найбільшим світовим експортером в світі даного продукту) не дозволяє розпочати процес зниження цін на дану продукцію на українському ринку. За останні 2 тижні ціна на соняшникову олію зросла на 4% до 66,65 грн/л.

Залишити коментар: